Bramki:Vidal (17.), Bonucci (48.), Vucinić (77. - karny)
Kartki:Tevez, Chiellini, Barzagli - żółta
Skład:Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal (79. Marchisio), Pirlo, Pogba, Asamoah - Tevez (60. Vucinić), Llorente (81. Quagliarella)
Roma
Kartki:Gervinho, Ljajić - żółta, De Rossi, Castan - czerwona
Skład:De Sanctis - Maicon, Benatia, Castan, Dodo (55. Torosidis) - Pjanić (55. Destro), De Rossi, Strootman - Gervinho, Totti (72. Florenzi), Ljajić
W 18. kolejce spotkań Serie A Juventus Turyn ograł niepokonaną do tej pory Romę 3:0. Rzymianie kończyli mecz w dziewiątkę.
Media we Włoszech spekulowały, że spotkanie to rozstrzygnie walkę o tegoroczne Scudetto. Juventus dzięki bezpośredniemu zwycięstwu ma już 8 pkt przewagi nad Romą.

Nic nie wynikło z przewagi Romy w początkowych minutach meczu i to podopieczni Antonia Contego prowadzili po pierwszej połowie 1:0. W 17. minucie spotkania świetnie w polu karnym rywali zachował się Tevez, który dograł przed bramkę do Vidala, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Druga połowa meczu rozpoczęła się rewelacyjnie dla Juventusu. Z rzutu wolnego doskonale dośrodkował Pirlo, piłka opadała w okolicach długiego słupka, a tam Bonucci wślizgiem skierował ją do bramki, podwyższając prowadzenie "Starej Damy" na 2:0.

Zawodnicy Romy nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie defensywy Juventusu. Ich frustracja dała o sobie znać kwadrans przed końcem spotkania. Arbiter najpierw bez wahania wyrzucił z boiska za brutalny faul De Rosiego, a minutę później jego los podzielił Castan, który wybił piłkę ręką z linii bramkowej. Mirko Vucinić wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie Castana i ustalił wynik meczu na 3:0.