Serie A. Remis w starciu na szczycie, Napoli nie wykorzystało szansy

Napoli zremisowało z Juventusem 1:1 w meczu na szczycie Serie A. Goście dzięki temu utrzymali sześciopunktową przewagę w tabeli i są coraz bliżej obronienia mistrzowskiego tytułu. Jednym z głównych bohaterów spotkania był Gianluigi Buffon, który w drugiej połowie kilkakrotnie ratował swój zespół przed stratą drugiej bramki.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Już przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że na boisku nie zabraknie twardej walki. Juventus miał sześć punktów przewagi nad Napoli i gospodarze wiedzieli, że jeśli przegrają to spotkanie, to praktycznie odpadną z walki o mistrzowski tytuł.

Pierwsza część gry była bardzo wyrównana. Lepiej zaczął Juventus, który szybko zaczął szukać okazji do otwarcia wyniku. Udało mu się to już w 10. minucie, kiedy precyzyjne dośrodkowanie Andrei Pirlo wykorzystał Roberto Chiellini. Niemal od razu po tym trafieniu obrońcy mistrzowskiego tytułu cofnęli się do obrony, jakby chcieli utrzymać ten wynik do końca spotkania.

Przez długi czas wydawało się, że ten plan wcale nie musi być skazany na porażkę. Kolejne ataki Napoli odbijały się od żelaznej defensywy Juve. Gospodarze z Cavanim na czele byli kompletnie bezradni.

Aż do 43. minuty. Wtedy sposób na defensywę gości znalazł Inler, który potężnym strzałem z dystansu pokonał Buffona. Do końca pierwszej części gry wynik już się nie zmienił i w drugiej połowie mecz miał zacząć się od nowa.

Druga połowa jednak obfitowała w znacznie mniej emocji. Obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie i nie chciały podjąć zbędnego ryzyka. Znacznie więcej sytuacji mieli piłkarze gości, ale w fantastycznej formie był Gianluigi Buffon, który kilka razy ratował obrońców swojej ekipy. Kompletnie bezradny był też Edinson Cavani, który nie trafił do siatki rywala od ponad miesiąca.

Tym samym Juventus utrzymał sześciopunktową przewagę i to chyba goście mogą być bardziej zadowoleni z podziału punktów.