Serie A. Inter pokonał Juventus, wielka passa przerwana

Inter Mediolan pokonał Juventus Turyn 3:1 w meczu na szczycie Serie A. Tym samym passa meczów ligowych bez porażki mistrzów Włoch zakończyła się na liczbie 49.

Zobacz bramki z meczów Serie A [WIDEO]

- Fakt, że gramy na wyjeździe o niczym nie świadczy. Jednak zdajemy sobie sprawę, że o zwycięstwo będzie nam bardzo trudno. Juventus to świetny zespół, który jest niepokonany od wielu meczów. Chcemy jednak udowodnić swoją dobrą dyspozycję i przerwać passę rywala - mówił przed meczem Diego Milito.

Statystyki też przemawiały na niekorzyść Interu. Nerazzuri nie wygrali w Turynie od pamiętnego 2006 roku. Tym razem również zaczęli od straty bramki - Juventus gola zdobył już w 1. minucie, a dokładniej - w 28. sekundzie!

Na wyrównanie Inter musiał czekać aż do początku drugiej połowy. Marchisio przewrócił wtedy w polu karnym Milito, który nie sięgnął piłki. Sam poszkodowany pewnie wyegzekwował jedenastkę, choć Buffon był bliski obrony. Również Milito był autorem bramki na 2:1 - w 76. minucie po rajdzie Guarina piłkę odbił Buffon, ale dopadł do niej Argentyńczyk i ponownie nie miał litości dla Włocha. Koniec passy Starej Damy bez porażki przypieczętował tuż przed końcem spotkania Palacio, po kapitalnej kontrze Interu. Znów bronił Buffon, ale Nagatomo przejął wybitą piłkę, podał ją do Palacio, a ten wykończył płaskim strzałem.

Juventus w Serie A przegrał ostatni raz 15 maja 2011 roku z Parmą, w przedostatniej kolejce sezonu. Sezon 2011/12 przeszedł do histroii Starej Damy jako sezon bez porażki. Inter, wygrywając z liderem zmniejszył swoją stratę do niego do zaledwie jednego punktu.