Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Berlusconi chce sprzedać 30 proc. akcji Milanu Katarczykom

Właściciel AC Milanu Silvio Berlusconi jest gotów sprzedać 30 procent akcji Katarczykom - podał ?La Gazetta dello Sport?. Według doniesień gazety udziały we włoskim klubie chce wykupić rodzina królewska Al-Thani
"Arabski Mediolan" - taki tytuł nosi artykuł otwierający piątkowe wydanie "La Gazetty". Na okładce gazeta przedstawia fotomontaż, na którym widzimy Berlusconiego w kefiji, czyli tradycyjnym arabskim nakryciu głowy.

We Włoszech to ogromne wydarzenie - były premier kraju jest właścicielem Milanu od 26 lat. Teraz zamierza jednak sprzedać 30 procent akcji Katarczykom za 250 milionów euro.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku Milan będzie drugim wielkim europejskim klubem, który znajdzie się w rękach Katarczyków. W połowie ubiegłego roku miejscowy fundusz Qatar Sports Investments został właścicielem francuskiego Paris Saint-Germain.

Według wcześniejszych informacji zainteresowanie zakupem akcji Milanu wyrażał m.in. Michel Ferrero, właściciel słynnej grupy, produkującej czekoladowe wyroby.

Więcej o:
Komentarze (4)
Serie A. Berlusconi chce sprzedać 30 proc. akcji Milanu Katarczykom
Zaloguj się
 • jacckowy

  Oceniono 36 razy 30

  Jeszcze Ibra będzie chciał wrócić do Milanu ;)

 • govvno_prawda

  Oceniono 16 razy 2

  szejki i ich pedrodolary niech się trzymają z dala od takiego wielkiego klubu jak AC Milan, z tak wspaniałą historią. Niech sobie kupuje takie nic nie znaczące kluby jak PSG, Manchester City (choć fartownie wygrali Premier League to na więcej ich nie stać), czy Anży i w nie marnują swoją kasę, ale od WIELKICH KLUBÓW WON!

 • dddupa

  Oceniono 16 razy 2

  Jak ktoś trochę mieszkał we Włoszech i czytał gazety to wie, że La Gazzetta to k...., której nie można wierzyć nawet w jedno słowo.

 • pan_opticum

  Oceniono 23 razy 1

  Wielkich klubów szejkowie nie kupują. PSG i City nigdy nie były wielkie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX