Serie A. Mecz przerwany z powodu obfitych opadów deszczu

Mecz ligi włoskiej pomiędzy Atalantą Bergamo i US Palermo został przerwany w 64 minucie. Sędzią podjął taką decyzję po tym jak piłkarze nie byli w stanie grać na podmokłym boisku. Po 40 minutach spotkanie zostało wznowione.
Atalanta prowadziła do przerwy 1:0 po trafieniu Denisa. Po przerwie piłkarze tylko przez 20 minut byli w stanie prowadzić grę. Kiedy piłki nie dało się już toczyć po podmokłej murawie sędzia De Marco, po porozumieniu z kapitanami obu drużyn, przerwał mecz.

Jak relacjonuje włoska strona L'eco Di Bergamo po kwadransie arbiter i kapitanowie ponownie zapoznali się ze stanem murawy. Opady zelżały a stan boiska polepszył się, zadecydowali więc by czekać na dalszą poprawę warunków. Kiedy sędzia ponownie zapoznał się ze stanem boiska o godzinie 14.30 piłka mogła się już toczyć i odbijała się od murawy. De Marco zaprosił więc piłkarzy na boisko by dokończyli mecz. Przerwa trwała w sumie 40 minut.

Po wznowieniu gry nie padła już żadna bramka, a piłkarze popełniali faul za faulem. Arbiter w tej części meczu pokazał pięć żółtych kartek, w całym meczu w sumie siedem.