Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Uche na celowniku Sunderlandu. Miliony dla Wisły?

Były gracz Wisły Kraków, obecnie występujący z powodzeniem w hiszpańskiej Almerii, już w styczniu może przenieść się na Wyspy. Pozyskaniem Nigeryjczyka zainteresowany jest Sunderland. Gdyby doszło do transferu, to klub z ulicy Reymonta mógłby się wzbogacić nawet o 4,5 miliona złotych!
Jak donosi portal "Talksport" Anglicy z uwagą śledzą jego grę od początku sezonu. Według hiszpańskich mediów skauci "Kotów" oglądali zawodnika na żywo podczas niedzielnego spotkania z Malagą. Informację ta potwierdzili działacze Almerii. Zawodnik zdobył w tym spotkaniu wyrównującego gola. Jego dorobek mógł być jeszcze okazalszy, ale kilka minut wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Po sześciu kolejkach Uche ma na swoim koncie trzy trafienia.

Piłkarz podtrzymuje więc świetną dyspozycję z mundialu w RPA. Na turnieju w Afryce był jednym z najlepszych piłkarzy swojej reprezentacji. Nigeria zakończyła udział już w fazie grupowej, ale Uche zdobył dwa gole.

W swoim klubie występują na pozycji pomocnika. Jest wyceniany na 5 milionów funtów. Jeszcze przed sezonem mówiło się, że zainteresowane jego pozyskaniem są inne klubu Premier League - Hull i Fulham. Gdyby Nigeryjczyk przeszedł za taką kwotę do angielskiego klubu, to sporo zarobiłby na tym także krakowski klub.

W umowie między Almerią a Wisłą znalazł się zapis, który gwarantuje polskiemu klubowi 20 procent z sumy transferu piłkarza do innego klubu. Na konto Wisły w przypadku przejścia piłkarza trafiłby 1 milion funtów, czyli około 4,5 miliona złotych.

Żurawski: Środek tabeli będzie sukcesem »


Więcej o: