Superpuchar Hiszpanii. Pep Guardiola: Wszyscy bardzo się starali

W sobotę Barcelona uległa Sevilli w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii 1:3. Katalończycy zagrali bez reprezentantów Hiszpanii, tworzących trzon drużyny. - Wszyscy, ci młodzi i ci bardziej doświadczeni bardzo się starali, ale w drugiej połowie, mecz potoczył się dla nas niekorzystnie. - skomentował spotkanie Pep Guardiola, trener drużyny z Camp Nou.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. >

Zobacz na Zczuba jak Barcelona przegrała mecz z Sevillą ?

Jedyną bramkę dla Barcelony zdobył Zlatan Ibramhimovic. Szwed już w 20. minucie meczu umieścił piłkę w siatce, po świetnym prostopadłym podaniu Maxwella. Nieobecność Hiszpanów zmusiła Guardiolę do przemeblowania składu Katalończyków. W wyjściowej jedenastce pojawili się weterani: Diego Milito i Seydou Keita, a także młodzi piłkarze: Oriol, Jonathan Dos Santos i Sergio Gomez.

Zdaniem trenera mistrza Hiszpanii, głównym powodem, dla którego jego drużyna przegrała, była niemożność narzucenia przeciwnikowi swojego stylu gry: - Nie kontrolowaliśmy pierwszej połowy, zamiast grać szybkimi, krótkimi podaniami, musieliśmy dużo biegać. Bardzo prawdopodobne, że to nas zmęczyło i w drugiej połowie brakowało nam już sił. Sevilla nas oskrzydliła. - powiedział hiszpański szkoleniowiec

- Może wynik nie jest zachwycający, ale bramka strzelona na wyjeździe zawsze cieszy. W drugim meczu zagramy tak, aby pokonać Sevillę - zapewnił trener. W rewanżowym spotkaniu Guardiola będzie miał do dyspozycji Hiszpanów, fundament Barcelony.