Primera Division. Raul nie zagra do końca sezonu

Napastnik Realu Madryt Raul doznał uszkodzenia więzadeł stawu skokowego w wygranym 2:1 sobotnim meczu Primera Division z Realem Saragossa. Jak poinformowała oficjalna strona internetowa klubu, Raul nie zagra już w tym sezonie.

32-letni gracz Realu w tym sezonie grał niewiele. W meczu z Realem Saragossa w 15. minucie zmienił kontuzjowanego Rafaela van der Vaarta. W 50. minucie zdobył pierwszego gola w spotkaniu, ale dwie minuty później musiał zejść boiska zastąpiony przez Karima Benzemę.

Zdjęcie rentgenowskie wykazało, że przerwa w grze musi potrwać miesiąc, co oznacza że Real nie będzie mógł skorzystać ze swojego napastnika w czterech ostatnich kolejkach ligowych.

Bramka z Realem Saragossa była 228. trafieniem Raula w hiszpańskiej ekstraklasie i dała mu awans  dała mu awans na trzecie miejsce wśród najlepszych strzelców w historii tych rozgrywek.

W tabeli Primera Division Real jest drugi, ze stratą jednego punktu do prowadzącej Barcelony.