Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Getafe przekleństwem trenerów

W środę Getafe gra mecz o ćwierćfinał pucharu UEFA. Czy Benfica zachowa się zgodnie z tradycją i po spotkaniu z hiszpańskim klubem zwolni trenera?
Michael Laudrup i jego piłkarze zwolnili już pięciu trenerów drużyn, które wystąpiły przeciwko Getafe w tegorocznej edycji Pucharu UEFA. Najpierw posadę stracił Martin Jol (wówczas trener Tottenhamu) po porażce na White Hart Lane 1:2. Z kolei trener Hapoelu Tel Aviv, Guy Luzon, zrezygnował z pracy w izraelskiej drużynie na cztery dni przed wyjazdem do Madrytu. Anderlecht zmienił trenera zaraz przed grupowym spotkaniem z Hiszpanami.

AEK Ateny zwolnił trenera Serra Ferrera 24 godziny przed spotkaniem z hiszpańską drużyną w 1/32 finału. Ostatnim na liście zwolnień jest Jose Antonio Camacho, który odszedł z Benfici po remisie u siebie w pierwszym meczu 1/8 finału europejskich rozgrywek.

- Nie sądzę, że zwalnianie trenerów to dobra metoda, ale często tak się dzieje w tym roku - zwłaszcza w Pucharze UEFA - zauważa Laudrup na oficjalnej stronie internetowej klubu.