La Liga. Tytoń zadebiutował w Deportivo La Coruna i okazał się najlepszy

Przemysław Tytoń

Przemysław Tytoń (Fot. DOMINIC EBENBICHLER REUTERS)

Przemysław Tytoń po raz pierwszy wystąpił w barwach Deportivo La Coruna w hiszpańskiej ekstraklasie. 29-letni bramkarz zespołu z Galicji rozegrał cały mecz 10. kolejki przed własną publicznością z Valencią (1:1). - Przemysław spisał się bardzo dobrze - chwali Polaka trener Deportivo, Gaizka Garitano
Tytoń przeniósł się do Deportivo podczas letniego okienka transferowego z niemieckiego VfB Stuttgart. Dotychczas przegrywał rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z 34-letnim Argentyńczykiem Germanem Luxem.

Do składu Deportivo Tytoń wskoczył po ostatnich wysokich porażkach drużyny - 1:4 z Celtą i 0:4 z Barceloną. - Po ośmiu straconych golach musieliśmy poszukać nowych rozwiązań - wyjaśniał po meczu z Valencią trener Garitano.

Gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy po trafieniu Turka Emre Colaka. W 56. minucie wyrównał Rodrigo Moreno, choć nie ma pewności, że gol został słusznie uznany. Po strzale 25-letniego Hiszpana Tytoń zatrzymał piłkę na linii bramkowej lub tuż za nią - nawet telewizyjne powtórki pozostawiały wątpliwości.

Za wpuszczoną bramkę nikt Tytonia nie wini. Hiszpańskie media wystawiają mu wysokie noty, doceniając interwencje, którymi ratował Deportivo. Od "Asa" Tytoń dostał dwa "piki", tyle przyznano jeszcze siedmiu z 28 piłkarzy, jacy zagrali w meczu. Lokalny dziennik "La Voz de Galicia" uznał bramkarza najlepszym zawodnikiem spotkania, przyznając mu najwyższą notę - osiem.

Poza trenerem i dziennikarzami Tytonia komplementują też koledzy z drużyny. - Bardzo mocno pracuje na treningach, teraz dostał swoją szansę i udowodnił, że jest wielkim bramkarzem - stwierdził Luisinho.

Po remisie z Valencią Deportivo ma dziewięć punktów i zajmuje 17. miejsce w tabeli. Liderem z 24 punktami jest Real Madryt.