Primera Division. Sevilla uratowała remis z Malagą, cały mecz Krychowiaka

Malaga zremisowała z Sevillą w pierwszym meczu nowego sezonu Primera Division. Grzegorz Krychowiak zagrał całe spotkanie.

Polak podobnie jak w meczu o Superpuchar Europy z Barceloną (porażka 4-5 po dogrywce) wystąpił na środku obrony. Bez jego obecności w pomocy Sevilla sporo traciła; nie potrafiła zdominować tej strefy, dzięki czemu obie strony miały sporo okazji.

Z początku dużo lepsza była Sevilla, ale Kevin Gameiro zmarnował trzy bardzo dobre okazje. Krychowiak przypadkiem przeszkodził swojej drużynie, gdy niecelnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego; tuż za nim był lepiej ustawiony Adil Rami. Malaga kontratakowała, ale brakowało jej klarownych okazji. Bardzo aktywni, ale i bardzo nieskuteczni byli Nordin Amrabat oraz Arthur Boka.

Obraz meczu zmieniła czerwona kartka Stevena N'Zonziego z 69. minuty. Nowy nabytek Sevilli pierwsze upomnienie dostał za przeszkodzenie rywalowi przy wyrzucie piłki z autu, a drugie za faul taktyczny od tyłu, gdy chciał przerwać kontrę rywali. Od tego momentu to Malaga zaczęła przeważać. I strzeliła gola - na minutę przed końcem Carlos wyłożył piłkę Charlesowi, który umieścił ją w bramce. Lecz sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego.

W końcówce najlepiej w defensywie Sevilli prezentował się wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Mariano, który co rusz blokował strzały i wybijał piłki spod nóg zawodników Malagi. Dzięki temu Sevilla zdołała uratować remis na otwarcie nowego sezonu. Kolejny mecz rozegra w następną niedzielę z Atletico Madryt.

Statystyki Krychowiaka: (za whoscored.com)