Primera Division. Sevilla zremisowała z Barceloną

Sevilla zremisowała z Barceloną 2:2 w 31. kolejce Primera Division. 399. bramkę w barwach Barcy zdobył Leo Messi. Całe spotkanie w składzie Andaluzyjczyków rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Od początku spotkania dominowali gracze Barcelony, a swoją przewagę udokumentowali w 14. minucie spotkania. Neymar dostał piłkę na lewej stronie boiska, złamał akcję do środka i odegrał w pole karne do Messiego. Argentyńczyk ustawił sobie piłkę i uderzył w stronę dalszego słupka nie dając bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 30. minucie Neymar podwyższył na 2:0 dla Katalończyków. Krychowiak brzydko faulował przed własnym polem karnym Suareza i sędzia podyktował rzut wolny na korzyść Barcy, a Polaka ukarał żółtą kartką. Do piłki podszedł Neymar. Brazylijczyk uderzył nad murem, obok słupka i trafił w samo okienko bramki.

Pod koniec pierwszej połowy spotkania wreszcie zaatakowali gospodarze. W 38. minucie straty zmniejszył Banega. Zawodnik Sevilli miał dużo miejsca przed polem karnym Barcy. Podprowadził kawałek piłkę i uderzył z dystansu. Piłka przełamała ręce Bravo, odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie spotkania nosa do zmian miał szkoleniowiec Sevilli Unai Emery, który wprowadził na boisko Reyesa i Gameiro. Właśnie ta dwójka przeprowadziła w 84. minucie meczu akcję dającą Sevilli wyrównanie. Reyes ładnie zagrał między obrońcami do wychodzącego na czystą pozycję Vidala, a ten wyłożył jeszcze piłkę wzdłuż bramki do Gameiro, który musiał tylko dołożyć do piłki nogę. Bravo nie miał szans na skuteczną interwencję.

Barcelona próbowała jeszcze odpowiedzieć, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Dla Messiego była to bramka numer 399 w barwach Barcelony. Katalończycy mają już tylko dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt, który pokonał Eibar 3:0.

Lewandowski czaruje w Monachium. Świetny mecz i piękna bramka Polaka [ZDJĘCIA]

Materiały partnerów Nike Performance MERCURIAL LITE Nagolenniki midnight fog/black/volt Nike Performance ELASTICO FINALE III TF Korki Turfy volt/black/white Nike Performance STRIKE Piłka do piłki nożnej white/black/hyper punch