Primera Division. Barcelona przegrała z Malagą!

FC Barcelona przegrała na własnym boisku z Malagą (0-1), czym dała szansę Realowi Madryt na odskoczenie w tabeli Primera Division nawet na cztery punkty.

Dla Malagi to pierwsze zwycięstwo na Camp Nou od 1999 roku. We wrześniu na własnym stadionie również powstrzymała "Dumę Katalonii"; tyle tylko, że wtedy zremisowała 0-0.

Prowadzenie Maladze dał Juanmi, który wykorzystał fatalny błąd Daniego Alvesa. Alves chciał podać piłkę Claudio Bravo, lecz przejął ją Juanmi. Ten ominął wychodzącego z bramki Bravo i umieścił ją w siatce. Goście oczywiście cofnęli się do defensywy, broniąc się całym zespołem. Przez to Barcelona cieszyła się posiadaniem piłki, ale nie umiała go wykorzystać w żaden sposób. Przed przerwą dobre okazje zmarnowali Rafinha oraz Andres Iniesta. Swoją sytuację po kontrataku miała również Malaga. W drugiej połowie sytuacji dla Barcelony teoretycznie powinno być więcej. Ale tak się nie stało. Gospodarze pierwszy strzał w tej części gry oddali dopiero po 80. minucie!

Barcelona pozostanie na drugim miejscu w tabeli. Traci punkt do Realu Madryt, który jutro gra z Elche. Przewaga nad Atletico Madryt wynosi sześć punktów, ale mistrzowie Hiszpanii mogą ją zmniejszyć o połowę, jeśli dzisiaj wygrają z Almerią (mecz o 20).

We wtorek Katalończycy zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów na wyjeździe z Manchesterem City.