Primera Division. Barcelona przegrała z Realem Sociedad

FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Realem Sociedad 0:1 w 17. kolejce Primera Division. Baskowie zwyciężyli dzięki bramce samobójczej Jordiego Alby.

Szkoleniowiec Barcelony Luis Enrique zaskoczył kibiców zestawieniem wyjściowej jedenastki swojego zespołu. Messi, Neymar, Alves i Pique mecz na Estadio Anoeta rozpoczęli na ławce rezerwowych. Trzej pierwsi wrócili do treningów dopiero drugiego stycznia i z pewnością to było przyczyną takiej, a nie innej decyzji Enrique.

Katalończycy zaczęli mecz w najgorszy dla siebie sposób. Już w drugiej minucie spotkania piłkę do własnej bramki skierował Jordi Alba. Później Barcelona przeważała, ale nie potrafiła przełożyć olbrzymiej przewagi w posiadaniu piłki na sytuacje bramkowe. Drużyna Sociedad poza pojedynczymi wyskokami na połowę rywali praktycznie nie istniała, ale niewiele z tego wynikało, bo zawodnicy Barcy w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Rulliego (Pedro).

Po przerwie na murawie pojawił się Messi, który zmienił Munira. Gra Barcelony nie uległa jednak zmianie i po nieco ponad dziesięciu minutach drugiej połowy spotkania na boisku pojawił się też Neymar, który zajął miejsce Pedro. Barcelona z każdą chwilą coraz intensywniej napierała defensywę Realu Sociedad, ale ta nie pękła. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Luis Suarez. Urugwajczyk przegrał pojedynek "sam na sam" z Rullim. Gwiazdorzy nie pomogli w drugiej połowie Barcelonie i Katalończycy podzielili los Realu Madryt, przegrywając swój pierwszy ligowy mecz w 2015 roku.

Barcelona zmarnowała szanse na przeskoczenie "Królewskich" w ligowej tabeli. Real prowadzi z dorobkiem 39 punktów (ma jeden mecz zaległy do rozegrania), Barcelona ma 38 punktów i jest druga, a Atletico trzecie z takim samym dorobkiem punktowym co Katalończycy. Za tydzień Barcelona zagra na Camp Nou z Atletico Madryt. Relacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.