Primera Division. Atletico Madryt gromi na wyjeździe

W 16. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy mistrz Hiszpanii pokonał w Bilbao Athletic 4:1. Hat-tricka zaliczył Antoine Griezmann

Zaczęło się dobrze dla gospodarzy. Po kwadransie gry Athletic objął prowadzenie dzięki trafieniu Rica. 15 minut później bohater spotkania - Antoine Griezmann - dostał żółtą kartkę. Wtedy nikt jeszcze nie mógł wiedzieć, że to właśnie on będzie katem zespołu z Bilbao.

Griezmann strzelanie rozpoczął tuż po gwizdku na drugą połowę. Parę minut później rzut karny wykorzystał Raul Garcia. Atletico objęło dzięki niemu prowadzenie, ale to Griezmann przypieczętował zwycięstwo, zdobywając jeszcze dwie bramki - w 73. i 81. min.

Mistrz kraju zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi Real Madryt (cztery punkty więcej i mecz zaległy) przed Barceloną (trzy punkty więcej).