Primera Division. Suarez już strzela dla FC Barcelona (WIDEO)

W środę druga drużyna FC Barcelona rozegrała mecz towarzyski. Jej rywalem była reprezentacja Indonezji do lat 19. ?Blaugrana? wygrała 6:0, a dwa gole zdobył Luis Suarez. Jedno trafienie zaliczył również Thomas Vermaelen.

Lubisz aplikację Sport.pl LIVE? Oddaj na nas głos!

Luis Suarez, który czeka na zakończenie nałożonych przez FIFA sankcji, rozegrał 90 minut w barwach drugiej drużyny FC Barcelony. Podopieczni Eusebio Sacristana z łatwością pokonali Indonezję U-19 aż 6:0. W 12. minucie Urugwajczyk wykorzystał podanie z głębi pola i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Wynik meczu otworzył powracający do zdrowia Thomas Vermaelen. Belg również czeka na swój debiut w pierwszym zespole "Dumy Katalonii".

Na drugiego gola w tym spotkaniu były snajper Liverpoolu musiał poczekać do drugiej połowy, kiedy po uderzeniu lewą nogą piłka wylądowała w siatce bramki bezradnego rywala.

Suarez rozegrał całe spotkanie. Vermaelen przebywał na boisku do 64. minuty.

Po mistrzostwach świata w Brazylii, które dla Suareza stały pod znakiem ugryzienia Giorgia Chielliniego, FIFA nałożyła na Urugwajczyka karę zawieszenia na dziewięć spotkań międzynarodowych i wykluczyła go na cztery miesiące z udziału we wszystkich rozgrywkach. Dodatkowo były snajper "The Reds" miał zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. franków szwajcarskich. Po odwołaniu FC Barcelona i urugwajskiej federacji piłkarskiej Trybunał Arbitrażowy w Lozannie podtrzymał nałożoną na zawodnika karę, ale złagodził ją, pozwalając m.in. na uczestnictwo w treningach z drużyną oraz grę w meczach nieoficjalnych. W zespole wicemistrzów Hiszpanii Suarez zadebiutuje dopiero 25 października meczem z Realem Madryt.