0
0
0
Rayo
Bramki: - Kartki: Baena, Ba - żółte Skład: Alvarez - Quini, Ze Castro, Ba, Tito - Trashorras, Baena, Aquino, Bueno, Kakuta - Pereira (55. Manucho)
Bramki: - Kartki: Suarez, Juanfran - żółte Skład: Moya - Juanfran, Miranda, Godin, Ansaldi - Griezmann (84. Rodriguez), Gabi, Suarez, Koke - Jimenez (62. Niguez), Mandżukić (75. Hector)
Mistrzowie Hiszpanii po słabym meczu zremisowali na wyjeździe z Rayo Vallecano 0:0 w pierwszej kolejce Primera Division.
Tak relacjonowaliśmy mecz Rayo - Atletico

Atletico musiało sobie radzić bez trenera Diego Simeone, zawieszonego na osiem spotkań przez hiszpańską federację. Być może miało to wpływ na mistrzów Hiszpanii, bo zaprezentowali się bez błysku.

Pierwsza połowa był kiepska w wykonaniu obu drużyn. Rayo nie oddało żadnego celnego strzału na bramkę gości, a dwie niezłe szanse dla Atletico zmarnował Mario Mandżukić, raz strzelając w boczną siatkę, a raz przegrywając pojedynek z bramkarzem.

W drugiej połowie po Atletico widać było zmęczenie dwoma meczami o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt. Rayo zaczęło częściej zagrażać bramce gości, gdy Manucho zastąpił Jonathana Pereirę. Wysoki napastnik z Angoli miał trzy sytuacje bramkowe, ale albo pudłował, albo górą był bramkarz Miguel Angel Moya.

Atletico już po pierwszej kolejce ma więc dwa punkty mniej niż Barcelona i Real, jego najwięksi rywale w walce o mistrzostwo Hiszpanii.