Primera Division. Cristiano Ronaldo ma problem z mięśniem

Cristiano Ronaldo zagrał tylko 45 minut w Superpucharze Hiszpanii. Jak pisze ?Marca?, Portugalczyk nie wyszedł na boisko po przerwie z powodu bólu w lewym udzie.

Real zremisował na własnym boisku z Atletico 1:1, a Ronaldo został zmieniony w przerwie przez Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk zdobył jedyną bramkę dla gospodarzy w 81. minucie spotkania. - Gram tam, gdzie mnie wystawi trener - mówił Rodriguez, występujący tym razem na lewym skrzydle. - Z łatwością mogę zmieniać pozycje. Muszę się poświęcać, dobrzy piłkarze nie grają tylko w ataku, ale też pomagają w defensywie - mówił po meczu.

Ronaldo pod koniec zeszłego sezonu miał problemy z lewym kolanem. Spekulowano, że może przez to nie zagrać w mistrzostwach świata w Brazylii. Ostatecznie wystąpił na turnieju, ale Portugalia nie wyszła z grupy, zajmując trzecie miejsce za Niemcami i USA.

Tym razem to jednak nie lewe kolano, a ból w lewym udzie zaniepokoił lekarzy i trenera Carlo Ancelottiego na tyle, żeby zdjąć Portugalczyka z boiska po 45 minutach.

Według wstępnych informacji mięsień jest lekko przeciążony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by Ronaldo zagrał w piątkowym rewanżu na stadionie Atletico. W środę klub ma podać więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia piłkarza.