Niespodzianka w Warszawie. Fiorentina pokonała Real Madryt w "Super Meczu"

ACF Fiorentina pokonała 2:1 Real Madryt w "Super Meczu" rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gole dla włoskiej drużyny zdobyli Mario Gomez i Marcos Alonso. Honorowe trafienie dla "Królewskich" zaliczył Cristiano Ronaldo.

Po oficjalnym ogłoszeniu o zakontraktowaniu "Super Meczu" wiele dyskutowano o cenach biletów na to wydarzenie. Chociaż najtańsze wejściówki kosztowały blisko 200 złotych, to frekwencja na Stadionie Narodowym nie zawiodła. Na trybunach zasiadło około 45 tysięcy kibiców i tylko nieliczne sektory warszawskiego obiektu świeciły pustkami.

Zgromadzeni na Narodowym fani futbolu nie mogli narzekać na poziom spotkania. Chociaż Real i Fiorentina zagrały towarzysko, to poziom meczu był wysoki. Akcje obu zespołów prowadzone były w płynnym tempie, a rywalizacja co chwila przenosiła się raz pod jedną, raz pod drugą bramkę.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla dziesięciokrotnych zdobywców Pucharu Europy. Podopieczni Carlo Ancelottiego już w czwartej minucie spotkania wyszli bowiem na prowadzenie. Po niedokładnie rozegranym przez Fiorentinę rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów podał do Angela di Marii - Argentyńczyk minął jednego obrońcę i zagrał wzdłuż pola karnego, gdzie z lewej strony bez problemu akcję zakończył najlepszy obecnie piłkarz świata.

Niespełna 120 sekund później mogło być już 2:0. Z dystansu uderzał Di Maria, jednak na posterunku był Neto, który poradził sobie także z dobitką Ronaldo. Włosi nie pozostawali dłużni - w odpowiedzi groźnie głową uderzał Boubacar Khouma, a w 19. minucie blisko powodzenia był Mario Gomez. Obie próby okazały się jednak niecelne.

Ambitnie grający podopieczni Vincenzo Montelli w 26. minucie spotkania doprowadzili do wyrównania. Dokładnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Alberto Aquilani, a debiutującego w bramce "Królewskich" Keylora Navasa uderzeniem głową pokonał Gomez. Kilkadziesiąt sekund później Fiorentina mogła już prowadzić, ale strzał Aquilaniego zatrzymał się na poprzeczce bramki Realu.

Chociaż do końca pierwszej połowy sytuacji z obu stron nie brakowało, to do przerwy goli już nie było. Drugą połowę "Królewscy" rozpoczęli z czterema zmianami. Boisko opuścili Marcelo, Xabi Alonso, Ronaldo i James Rodriguez, a w ich miejsce pojawili się Fabio Coentrao, Toni Kroos, Daniel Carvajal oraz Karim Benzema. Już pierwsze uderzenie reprezentanta Francji znalazło drogę do siatki Neto, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego i gola nie uznali.

"Królewscy" zdecydowanie przeważali, środkiem pola dowodził Kroos, bardzo aktywny był duet Di Maria - Benzema. Kiedy wydawało się, że podopieczni Ancelottiego rychło obejmą prowadzenie, gola nieoczekiwanie zdobyła Fiorentina. Po indywidualnej akcji Navasa pokonał Marcos Alonso.

Rozochoceni Włosi nie zwalniali tempa i chwilę później mogło być już 3:1. Mocno zza pola karnego uderzył Jose Manuel Vargas, ale na posterunku był kostarykański bramkarz. Kwadrans przed końcem spotkania na murawie w miejsce Davida Pizzaro pojawił się były zawodnik Legii Warszawa Rafał Wolski, którego Stadion Narodowy przywitał burzą oklasków.

Podrażniony wynikiem Real Madryt szukał okazji do wyrównania. W 82. minucie sytuacji sam na sam z Neto nie wykorzystał Di Maria. Argentyńczyk w doskonałej okazji postanowił lobować bramkarza włoskiej drużyny, co skończyło się fatalnym pudłem.

W pierwszej z doliczonych pięciu minut swoją szansę mieli jeszcze podopieczni Montelli. Z lewej strony podawał wprowadzony w drugiej połowie Andrea Lazzari, a minimalnie obok słupka uderzał Josip Ilicić. Więcej sytuacji w tym spotkaniu już nie było i wisząca w powietrzu niespodzianka stała się faktem. ACF Fiorentina wygrała trzecią edycję rozgrywanego w Polsce "Super Meczu". We wcześniejszych spotkaniach FC Barcelona zremisowała 2:2 z Lechią Gdańsk, a Borussia Dortmund pokonała 3:0 Śląsk Wrocław.

Real Madryt - ACF Fiorentina 1:2 (1:1)

1:0 - Cristiano Ronaldo (4.)

1:1 - Mario Gomez (26.)

1:2 - Marcos Alonso (69.)

Real Madryt: Keylor Navas - Alvaro Arbeloa (75. Burgui), Raphael Varane (75. Sergio Ramos), Nacho Fernandez, Marcelo (46. Fabio Coentrao) - Xabi Alonso (46. Toni Kroos), Asier Illaramendi (75. Alvaro Medran), Sami Khedira (75. Lucas Vazquez) - Angel Di Maria, James Rodriguez (46. Daniel Carvajal), Cristiano Ronaldo (46. Karim Benzema).

ACF Fiorentina: Neto - Nenad Tomović (85. Cristiano Piccini), Gonzalo Rodriguez (85. Ahmed Hegazi), Stefan Savić, Marcos Alonso (85. Manuel Pasqual) - Alberto Aquilani (69. Joshua Brillante), David Pizzaro (75. Rafał Wolski), Jose Manuel Vargas (85. Andrea Lazzari) - Borja Valero (90. Nicolo Gigli) - Boubacar Khouma (75. Federico Bernardeschi), Mario Gomez (69. Josip Ilicić).