Primera Division. Barcelona remisuje z Getafe. Szanse na tytuł już tylko matematyczne

Barcelona straciła gola w doliczonym czasie gry i zremisowała z Getafe 2:2. Do prowadzącego Atletico traci trzy punkty. Do rozegrania ma jeszcze dwa mecze, a lider trzy.

W 23. minucie meczu prowadzenie Barcelonie dał Messi. Xavi podał do Alvesa na skrzydło, ten z pierwszej piłki odegrał w pole karne, a Argentyńczyk wykończył akcję. Było 1:0.

W 37. minucie Getafe miało rzut wolny. Sarabia postanowił nie strzelać bezpośrednio - podszedł do piłki i podrzucił ją nad murem, na jakieś kilkanaście metrów w górę. Piłka opadła w pole karne, a tam był już Lafita, który ładnym strzałem pokonał Pinto. Do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie Barcelona przeważała. Udało się jej zdobyć bramkę w 67. minucie. Fabregas z prawego skrzydła podał w pole karne, z pierwszej piłki strzelał Pedro, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Na szczęście dla gospodarzy był tam Sanchez, który pokonał Cesara.

Potem Barcelona miała jeszcze kilka dobrych okazji, ale brakowało skuteczności. W ostatnich minutach gospodarze cofnęli się, wydawało się, że Getafe nie jest w stanie zagrozić bramce Pinto. A jednak w drugiej minucie doliczonego czasu gry Lafita wykorzystał dobre dośrodkowanie i głową pokonał bramkarza rywali.

Barcelona zremisowała z Getafe i traci do prowadzącego Atletico trzy punkty. Przed nią jeszcze dwa mecze, a przed Atletico trzy. Obie drużyny zmierzą się w ostatnim spotkaniu tego sezonu.