Primera Division. Atletico o mecz bliżej do tytułu

Atletico Madryt po 34 kolejkach pozostanie liderem Primera Division. W piątkowym meczu z Elche zespół Diego Simeone długo męczył się z Elche, ale wygrał 2:0 po golach Mirandy i Diego Costy.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Aż 72 minuty zajęło liderom Primera Division pokonanie Manuela Herrery. Piłkarze Atletico przeważali, ale zawodziła skuteczność. W pierwszej połowie groźne sytuacje stwarzali też rywale, ale dobrze bronił Thibaut Courtois.

Po przerwie przewaga Atletico jeszcze wzrosła. W 50. minucie Sapunaru faulował w polu karnym i przed szansą stanął David Villa. Strzelił w prawy róg, zrobił to jednak zbyt lekko i zbyt niedokładnie. Herrera poradził sobie z obroną. Atak piłkarzy Simeone nie słabł, a rywale bronili się w stylu, który bardziej pasowałby do Atletico - ostro, a czasami wręcz brutalnie. W 63. minucie Diego Costa był faulowany dwa razy podczas jednej akcji. Po tym incydencie omal nie doszło do bójki.

Męczarnie madrytczyków przerwał w 72. minucie Miranda. Środkowy obrońca świetnie wyskoczył do dośrodkowania Sosy z rzutu rożnego i strzałem głową skierował piłkę do bramki. Od tej pory Atletico mogło grać swobodniej. W końcówce znów w polu karnym faulował Sapunaru, a Diego Costa strzelił z 11 metrów lepiej niż David Villa. Zdobył swoją 27. bramkę w tym sezonie.

Po 34 meczach Atletico ma 85 punktów. O sześć więcej niż Real Madryt i o siedem więcej niż Barcelona. Oba te zespoły mają jednak do rozegrania o jeden mecz więcej. W ostatniej kolejce liderzy grają na wyjeździe właśnie z Barceloną.