Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Złota Piłka znów dla Messiego?

Dobiegło końca głosowanie na najlepszego piłkarza 2013 roku. "AgenciaNews" podała dzisiaj na swoim koncie na Twitterze, że po raz kolejny Złota Piłka trafi w ręce Leo Messiego.
Prezydent FIFA przedłużył do 29 listopada głosowanie w plebiscycie na najlepszego piłkarza świata. Powodem była mała liczba nadesłanych głosów. Głosowanie dobiegło końca, ale ogłoszenie oficjalnych wyników nastąpi 13 stycznia 2014 roku w Zurychu.

Po zakończeniu głosowania zaczęły pojawiać się spekulacje na temat zwycięzcy. "AgenciaNews" podała, że najlepszym piłkarzem po raz kolejny zostanie wybrany zawodnik FC Barcelony Leo Messi. Według agencji za Argentyńczykiem uplasowali się kolejno: Cristiano Ronaldo, Franc Ribery, Andres Iniesta i Zlatan Ibrahimović.Agencia News (@AgenciaNews na Twitterze) wiele razy informowała z dużym wyprzedzeniem o wielu ważnych wydarzeniach w świecie futbolu. W wielu przypadkach miała rację. Za przykład można podać transfer Cesca Fabregasa oraz Neymara do FC Barcelony. Agencja przewidziała także odejście Villi oraz transfer Zlatana Ibrahimovicia.

Dokładnie 29 listopada 2012 "AgenciaNews" również podała kolejności pierwszej piątki Złotej Piłki wśród piłkarzy i trenerów, które później sprawdziły się w stu procentach.

Agencja ta podała także tegoroczne głosy kilku trenerów. Selekcjoner Kolumbii Pekerman miał zagłosować w następującej kolejności: Messi, Ribery, Cristiano Ronaldo. Selekcjoner Senegalu także na pierwszym miejscu miał umieścić Messiego, potem Ribery'ego i Iniestę. Natomiast trener Salwadoru według agencji głosował na Ribery'ego, Ronaldo i Messiego.

W komentarzach internautów spekuluje się, że pod "AgenciaNews" mogą kryć się dziennikarze hiszpańskich dzienników.

Więcej o:
Komentarze (33)
Primera Division. Złota Piłka znów dla Messiego?
Zaloguj się
 • tom-ish

  Oceniono 346 razy 266

  Jeśli i w tym roku wygra Messi, tzn. że Złota Piłka nie jest nagrodą indywidualną dla najlepszego piłkarza roku, tylko elementem wystroju willi Argentyńczyka albo że trenerzy i dziennikarze już odruchowo zaznaczają jego nazwisko. W roku Ronaldo albo - chociaż to bardziej problematyczne - Ribery. Takie są fakty.

 • trickytomson

  Oceniono 258 razy 142

  Chyba to jakiś żart. Złota Piłka w tym roku tylko dla Cristiano no ale to tylko spekulacje.

 • manny_calavera

  Oceniono 174 razy 134

  Dopóki zwycięzców Złotej Piłki wybierali dziennikarze France Football, ten plebiscyt był jeszcze całkiem sensowny, Od kiedy w roli jury występują trenerzy i kapitanowie drużyn (również tych egzotycznych), nagroda przypada w udziale najpopularniejszego - niekoniecznie najlepszego - grajka w danym momencie. Nie ma co się emocjonować, z profesjonalizmem nie ma to nic wspólnego.

 • stoper94

  Oceniono 135 razy 71

  złotą piłkę powinien dostać w tym roku Ronaldo bo w porównaniu do Messiego na nią zasłużył! a Messiego bym umieścił na 3 miejscu za Ibrahimowiciem

 • michal.lenden

  Oceniono 42 razy 30

  Jeśli złotą piłke dostanie ktoś inny niż ronaldo lub ribery bedzie to oznaczałó ze jest to nagroda dla najpopularniejszego piłkarza aczkolwiek nie należy zapominać ze to co jest napisane w tym artykule to tylko spekulacje.

 • jvn

  Oceniono 41 razy 25

  O co chodzi z tym Ribberym? To jest w końcu konkurs na najlepszego czy najbardziej utytułowanego piłkarza? Przypominam, że w zeszłym roku nagrodę zgarnął Messi, w sezonie w którym wygrał tylko Puchar Króla, a np. Torres wygrał LM, Puchar Anglii i Euro i nie zmieścił się w pierwszej 5

 • morfeusz_1

  Oceniono 11 razy 9

  naszym kandydatem do złotej piłki jest Ronaldo - zapraszam na bloga ferajny

  --
  www.warszawa.sport.pl/blogi/po-bandzie-sp/2013/11/and_the_winner_is_/1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX