Liga hiszpańska. Real - Bilbao 3:1, świetny Isco

Real Madryt pokonał Athletic Bilbao 3:1 w meczu 3. kolejki Primera Division. Dwa gole dla ?Królewskich? zdobył sprowadzony latem z Malagi za 30 mln euro Isco. Pierwsze trafienie w sezonie zanotował Cristiano Ronaldo.
Kartki:Khedira - żółta
Skład:Lopez - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo (87. Carvajal) - Khedira (70. Casemiro), Modrić - Di Maria, Isco, Ronaldo - Benzema (73. Jese)
Bramki:Gomez (80.)
Kartki:Gurpegi, Etxebarria - żółta
Skład:Herrerin - Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga - Iturraspe (46. Moran), Rico (46. De Marcos), Etxebarria - Susaeta, Aduriz, Muniain (66. Gomez)
Baskowie, którzy po dwóch kolejkach mieli na koncie sześć punktów, mieli sprawić Realowi więcej problemów niż w listopadzie ubiegłego roku, kiedy przegrali na Santiago Bernabeu 1:5.

"Królewscy" w mecz nie weszli najlepiej, męczyli się z rywalem do 26. minuty. Wtedy po raz pierwszy błysnął Isco. Po podaniu od Karima Benzemy 21-letni pomocnik pewnie pokonał Iago Herrerina.

Tuż przed przerwą bramkarz Bilbao znów był bezradny, gdy obrońcy zostawili bez opieki Ronaldo. Portugalczyk ładną "główką" po dośrodkowaniu Angela Di Marii z rzutu wolnego zdobył swą pierwszą bramkę w tym sezonie.

W drugiej połowie Ronaldo szukał kolejnych goli, ale znakomitą grę drugim trafieniem udokumentował piłkarz meczu (choć na duże uznanie zasłużył też znakomity Luka Modrić), Isco. Co prawda w 72. minucie obrońcy Bilbao nie zostawili mu już takiej swobody, jak przy golu na 1:0, ale znów utrudnili zadanie bramkarzowi. Herrerinowi w interwencji przeszkodził rykoszet.

Honorową bramkę dla gości strzelił w 79. minucie Ibai Gomez.