Puchar Króla. Atletico w finale. Zagra z Realem

Atletico Madryt zremisowało w drugim meczu półfinałowym Pucharu Króla z Sevillą 2:2 i awansowało do finału tych rozgrywek. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:1. Zmierzy się w nim z Realem Madryt.

W pierwszym meczu Atletico wygrało z Sewillą u siebie 2:1. W rewanżu zremisowało i awansowało do finału. Już po trzydziestu minutach było 2:0 po golach Costy i Falcao. Sewilla odpowiedziała w pierwszej połowie trafieniem Navasa. W doliczonym czasie meczu wyrównał Rakitić.

Wicelider ligi hiszpańskiej w finale zmierzy się z Realem, który wyeliminował we wtorek Barcelonę, pokonując ją na Camp Nou 3:1 (pierwszy mecz 1:1).

Między klubami z Madrytu trwa walka o drugie miejsce w lidze. Po 25. kolejkach Atletico ma nad Królewskimi 4 punkty przewagi.