Primera Division. Real rozgromił Getafe

Real Madryt w meczu 21. kolejki Primera Division rozgromił na własnym stadionie Getafe 4:0. Hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo.

Śledź relacje na żywo z wydarzeń sportowych w swoim telefonie. Ściągnij aplikację Live Sport.pl

Real Madryt był zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale potwierdził to dopiero w drugiej połowie. W pierwszej miał przewagę, ale sytuacji brakowało. To Getafe było bliżej gola, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się zastępca kontuzjowanego Ikera Casillasa - Adan.

Druga połowa to już popis Realu. W 53. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Getafe wypuścił piłkę z rąk, a Ramos wepchnął ją do bramki. Bramkarz gości był popychany, ale sędzia nie zareagował. 9 minut później było już 2:0. Kontra Realu, Oezil do Ronaldo, ten wpadł w pole karne i lewą nogą, po ziemi, trafił tuż przy słupku. Cztery minuty później Ronaldo trafił po raz drugi. Wykorzystał dośrodkowanie Di Marii.

Getafe zostało dobite w 72. minucie. Po faulu na Modriciu sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Ronaldo, czym skompletował hat tricka. Do końca meczu nadal przeważał Real, ale świetnie spisywał się Moya. Bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach.