Puchar Króla. Barcelona awansowała do 1/8 finału

FC Barcelona pokonała na własnym boisku trzecioligowe Alaves 3:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Króla. W dwumeczu było 6:1.

Mecz był niemrawy, bo od pierwszej minuty było wiadomo, czyim awansem musi się zakończyć. Trzeba było jednak doprowadzić tę formalność do końca, i tak też się stało.

Zaczęło się od niespodzianki - w 17. min niezbyt dobrze współpracująca z rezerwowym bramkarzem obrona się spóźniła, Viguera dostał dobrego krosa i sprytnym, technicznym trąceniem piłki głową pokonał bramkarza Barcelony.

W 35. min był już remis dzięki dobrej klepce Katalończyków, zakończonej dobrym strzałem Adriana przy bliższym słupku.

Druga połowa należała do bardzo aktywnego, głodnego goli Davida Villi. Hiszpan najpierw pięknie przyłożył w 56. min, a trzy minuty później dobrze dołożył nogę do świetnego podania Tella.

Pod koniec wszedł i pokazać się próbował młodziutki Deulofeu, ale ani jego próba przelobowania bramkarza, ani dobre rajdy między obrońcami nie przyniosły skutku.

We wtorek Real Madryt pokonał trzecioligowy Alcoyan 3:0, w sumie w dwumeczu wygrywając 7:1.