Primera Division. Cristiano Ronaldo odniósł niegroźną kontuzję w El Clasico

Cristiano Ronaldo odniósł kontuzję w niedzielnym meczu z Barceloną na Camp Nou - informuje oficjalna strona Realu. Zawodnik ma zwichnięte ramię, ale po badaniach okazało się, że może zagrać już w najbliższym meczu reprezentacji. Portugalczyk zdobył w meczu dwie bramki, a jego zespół zremisował 2:2.
Kartki:Pedro, Busquets - żółta
Skład:Valdes - Alves (28. Montoya), Mascherano, Adriano, Alba - Iniesta, Busquets, Xavi - Pedro, Messi, Fabregas (64. Sanchez)
Real Madryt
Bramki:Ronaldo (23., 66.)
Kartki:Alonso, Oezil, Pepe, Arbeloa - żółta
Skład:Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Alonso, Khedira - Di Maria (88. Essien), Oezil (80. Kaka), Ronaldo - Benzema (62. Higuain)
Mimo urazu Cristiano Ronaldo rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut i przed końcem meczu nie opuścił boiska. Urazu doznał najprawdopodobniej przy próbie strzału przewrotką w drugiej połowie. Do końca spotkania grał z grymasem bólu na twarzy.

Zawodnika przebadali w poniedziałek w domu klubowi lekarze. Ich zdaniem uraz nie jest groźny i nie są nawet konieczne dodatkowe badania w szpitalu. Real poinformował już Portugalski Związek Piłki Nożnej, że Ronaldo dołączy do reprezentacji przebywającej na zgrupowaniu w Obidos. Były piłkarz Manchesteru United ma być bacznie obserwowany, ale nie powinno być żadnych problemów z jego występem w piątkowym meczu eliminacji MŚ 2014 z Rosją, który zostanie rozegrany w Moskwie.

Portugalczyk zdobył w El Clasico dwie bramki, dzięki którym "Królewscy" wywieźli z Camp Nou punkt. Ronaldo pokonał bramkarza Barcelony w szóstym meczu z rzędu - wcześniej ta sztuka nie udała się żadnemu piłkarzowi Realu.