El Clasico. Hiszpańskie media: "Dwie Złote Piłki"

"Dwie Złote Piłki" - tak relację z niedzielnego El Clasico tytułuje hiszpański "AS", uzupełniając artykuł zdjęciem Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk i Portugalczyk byli autorami wszystkich czterech goli w zakończonym remisem 2:2 spotkaniu Barcelony z Realem Madryt.

Zobacz gole z El Clasico na Z Czuba.tv ?

Real objął prowadzenie w 23. minucie, gdy świetnym strzałem lewą nogą popisał się Ronaldo. Messi odpowiedział mu niecałe 10 minut później, kończąc lekko szczęśliwie skonstruowaną akcję. W drugiej połowie Argentyńczyk zdobył bramkę na 2:1 pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, a odpowiedź przyszła już pięć minut później - na 2:2 wyrównał Ronaldo.

Remis Barcelony z Realem oznacza, że oba zespoły w tabeli La Liga nadal dzieli osiem punktów. Hiszpańskie media nie koncentrują się jednak na sytuacji w tabeli, ale na wspaniałej postawie obu piłkarzy. "AS" nazywa ich "dwiema Złotymi Piłkami", przymiotnika "złoci" używa też "MARCA", a "La Vanguardia" pisze, że "Messi i Ronaldo rozświetlili El Clasico".

MARCA: Złoci Messi i CR7

Real pozostaje w walce o tytuł. Wyjeżdża z Camp Nou z ośmioma punktami straty po pięknym klasyku rozegranym cios za cios, w którym dwoma protagonistami byli Messi i Cristiano Ronaldo, najlepsi piłkarze na świecie. Real objął prowadzenie po golu Portugalczyka, Argentyńczyk odpowiedział dwoma, a wynik ustalił CR7.

AS: Dwie Złote Piłki

Wspaniałe El Clasico na Camp Nou pomiędzy Barceloną a Realem Madryt kończy się remisem Messiego i Cristiano Ronaldo, którzy prowadzili swoje drużyny, gdy najbardziej ich potrzebowały. Kontrowersje sędziowskie dotyczyły dwóch karnych, jednego dla Oezila, a drugiego dla Iniesty.

SPORT: Messi 2, Cristiano Ronaldo 2

Koniec. Na dwa gole Cristiano dwoma golami odpowiedział Messi. W tym porywającym meczu Barca i Real podzieliły się punktami.

Mundo Deportivo: Liga bez zmian, Real traci 8 punktów

Barca, która grała bez klasycznych obrońców, od początku miała przed sobą trudne zadanie i zakończyła mecz remisem. Messi strzelił dwa razy, tak jak CR7, i brakuje mu tylko jednego gola do wyrównania rekordu Alfredo di Stefano, najlepszego strzelca w historii El Clasico.

La Vanguardia: Messi i Cristiano rozświetlili El Clasico

W tym spektakularnym meczu wyróżniały się dwa cracki , ale nikt nie zdołał przechylić szali na swoją stronę.