Primera Division. Real Madryt z Superpucharem Hiszpanii

W pierwszym spotkaniu Real przegrał z Barceloną 2:3, w drugim meczu Gonzalo Higuain zmarnował mnóstwo stuprocentowych okazji, ale Superpuchar i tak powędrował do piłkarzy Mourinho. W środowy wieczór ?Królewscy? wygrali u siebie 2:1.

Superpuchar Hiszpanii dla Realu Madryt - zobacz bramki na ZCzuba.tv!

Real odnotował koszmarny start w Primera Division. Po dwóch meczach zespół z Madrytu ma na koncie zaledwie jeden punkt i już teraz musi oglądać plecy cieszącej się kompletem oczek Barcelony. Niepowodzenia w lidze piłkarze Mourinho odbili sobie w Superpucharze. Triumfują, mimo że w pierwszym meczu na Camp Nou przegrali 2:3.

W środowy wieczór już po dwudziestu minutach gry gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw do siatki trafił Higuain, potem po wspaniałej akcji Valdesa pokonał Ronaldo. Zaledwie kilka minut później mogło być już po meczu, ale arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Pepe.

Ale na kiepsko grającą Barcelonę musiało w końcu spaść kolejne nieszczęście. Od 28. minuty po czerwonej kartce dla Adriano goście grali w osłabieniu. Mimo to, jeszcze przed przerwą, Messi z rzutu wolnego zdobył kontaktową bramkę.

Gdy na początku spotkania Higuain strzelał pierwszego gola wydawało się, że zostanie bohaterem. Notę Argentyńczyka za cały mecz znacznie obniża jednak szereg niewykorzystanych okazji. Snajper Realu mógł to spotkanie zakończyć z co najmniej trzema trafieniami. W drugiej połowie Barcelona pokazała klasę. Grając w osłabieniu potrafiła sobie stworzyć sporo sytuacji. Pod bramką Casillasa za każdym razem brakowało jej jednak skuteczności.

W 83. minucie w barwach Królewskich zadebiutował pozyskany w tygodniu za 35 milionów funtów Chorwat Luka Modrić. Środowa wygrana była pierwszym zwycięstwem Realu nad Barceloną na Santiago Bernabeu pod wodzą Jose Mourinho.