Barcelona znowu rozpoczęła od szybkiej utraty gola. Valdes zawahał się przy wyjściu z bramki, obrońcom nie chciało się biec za Piattim, a ten posłał podaną mu piłkę lekkim muśnięciem obok Valdesa.
Cztery kolejne gole strzelał Messi. Najpierw w 22. min. wykorzystał podanie Ramiego. Pięć minut później wykorzystał podanie Iniesty i to, że po pierwszej próbie Diego Alves nie miał jak złapać piłki.
Do przerwy, a właściwie do 76. min., utrzymywało się niskie prowadzenie mistrzów Hiszpanii i wydawało się, że jeszcze wszystko może się zdarzyć. Duża w tym zasługa bramkarza gości, który popisał się kilkunastoma niesamowitymi paradami.
W końcu Messi dobił uderzenie Tella, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku i wprowadził dużo - czasem zbyt szalonego nawet dla niego samego - ruchu na lewej stronie.
W 85. min. Messi przepięknie przerzucił piłkę nad Diegiem Alvesem po znakomitym podaniu Busquetsa między dwoma obrońcami.
Piątego gola dorzucił Xavi, który pięć minut przed zdobyciem bramki zastąpił Iniestę. On też skorzystał z błędu Ramiego.
Barcelona wygrała wysoko, ale po 23. kolejkach traci do wicemistrza Hiszpanii 10 pkt.
90 min. + 3 Koniec meczu.
90 min. + 1 GOL! 5:1! Xavi! Pięć minut wcześniej pojawił się na boisku, a teraz wykorzystał drugi już błąd Ramiego w tym meczu, zebrał piłkę i zewnętrzną częścią stopy przerzucił nad bramkarzem.
90 min. Alexis Sanchez próbuje technicznego uderzenia. Pudło.
89 min. Tello znowu przesadza z długością dryblingu w polu karnym.
86 min. Ostatnia zmiana w Barcelonie. Xavi za Iniestę.
85 min. GOL! 4:1! Messi! Busquets posyła kapitalną piłkę między obrońcami idealnie do Argentyńczyka, który dobiega do bramkarza i pięknie przerzuca nad nim piłkę.
83 min. Ostatnia zmiana w Valencii. Topal za Tina Costę.
82 min. Tello dostał piłkę właściwie na sam na sam z bramkarzem. Tylko z ostrego kąta. Wydawało się, że ustrzeli piękne okienko. Ale spudłował fatalnie.
80 min. Po rzucie rożnym piłkę dostaje Pique. Ładnie się składa, uderza mocno, nad poprzeczką.
79 min. Mocno bita piłka z lewego skrzydła w pole karne Barcelony. Valdes bez strachu wybiega z bramki i tratuje wszystkich. Świetnie łapie piłkę.
78 min. Tello znowu kapitalnie wpadł w pole karne, łatwo ograł obrońcę, ale zamiast strzelać z ostrego kąta chciał kiwać dalej. Pomieszały mu się nogi i komicznie się przewrócił.
77 min. Druga zmiana w Barcelonie. Thiago Alcantara za Fabregasa.
76 min. GOL! 3:1! Messi! Tello wbiegł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, Alves wybił przed siebie, a tam na dobitkę do pustej bramki czyhał Messi. Hat-trick!
73 min. Coraz groźniej na połowie Barcelony. Przed chwilą sędzia nie zauważył, że Pique ciągnął za koszulkę wychodzącego na sam na sam rywala.
70 min. Busquets mocno z daleka. Alves łapie.
68 min. Zmiana w Barcelonia. Tello za Sancheza. Chwilę wcześniej Alba za Piattiego.
67 min. Obrońcy Barcelony nie potrafili wybić piłki z pola karnego. Ta spadła pod nogi Feghouliego, który mocno uderzył. Valdes ledwo obronił, obrońca wybił czym prędzej na rzut rożny. Korner też był całkiem groźny.
65 min. Messi na lewo do Pedra, a ten na drugą stronę do Sancheza. Chilijczyk nie dosięgnął piłki.