Sensacja w Pucharze Króla. Trzecioligowiec wyeliminował Espanyol i zagra w półfinale

CD Mirandes, lider drugiej grupy Segunda Division B (trzecia klasa rozgrywkowa) wyeliminował Espanyol Barcelona w ćwierćfinale Pucharu Króla. W rozegranym we wtorek rewanżu między oboma zespołami Mirandes wygrał 2:1. W pierwszym spotkaniu trzecioligowiec przegrał 2:3 i dzięki golom strzelonym na wyjeździe awansował do półfinału rozgrywek.
Faworytem spotkania był oczywiście Espanyol. Zespół prowadzony przez Mauricio Pochettino zajmuje obecnie piąte miejsce w La Liga, od pięciu spotkań nie poniósł porażki, a w ostatnim czasie potrafił rozbić Atletico Madryt 4:2 i zremisować z Barceloną 1:1.

Przed tygodniem Espanyol pokonał outsidera z trzeciej ligi 3:2. Dokonał tego w wielkim stylu, ale po nie lada horrorze - do 85. minuty Mirandes prowadziło z przeciwnikiem 2:0 i dopiero w końcówce Los Pericos potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

We wtorkowym rewanżu spodziewano się łatwego zwycięstwa Espanyolu, zdobywcy Pucharu Króla w 2006 roku. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli. Dopiero w 47. minucie po trafieniu Fonte goście wyszli na prowadzenie.

Zawodnicy Mirandes walczyli jednak do końca. W 58. minucie stan meczu wyrównał Infante, a gola na wagę awansu zdobył stoper Cesar Caneda, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry. Bohater Mirandes to wychowanek Athleticu Bilbao, były gracz Sevilli i Racingu Santander.

Cesar Caneda będzie miał szansę zmierzyć się ze swoim byłym klubem już w kolejnej fazie rozgrywek. W półfinale CD Mirandes czeka na zwycięzcę dwumeczu Athletic - Mallorca. W pierwszym spotkaniu klub z Bilbao wygrał 2:0.