Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga hiszpańska. Powrót Kaki

Dwa lata madryccy kibice wyczekiwali wielkich meczów Brazylijczyka. Od kilku dni nie wyobrażają sobie bez niego pierwszej jedenastki Realu. Mecz 'Królewskich' z Espanyolem o 22.00. Relacja na żywo na Sport.pl
Wtorek musiał być dla prezesa Florentino Péreza wyjątkowy. Real pokonał w Lidze Mistrzów Ajax 3:0, a pierwszy raz w jednym meczu gole strzelali piłkarze, za których dwa lata temu zapłacił 94 mln (Ronaldo), 35 mln (Benzema) i 65 mln euro (Kaká).

Tylko pierwszy usatysfakcjonował go natychmiast, trafiając od pierwszego dnia na Santiago Bernabéu. Benzema długo zawodził, ale w tym sezonie Mourinho już chwali go za skuteczność i pracowitość. Najdłużej czekano, aż do formy wróci Kaká.

Ulubieniec Péreza zajmował się głównie leczeniem kontuzji. Przez dwa lata zagrał ledwie 13 pełnych meczów. Tuż po transferze cierpiał przez przewlekły uraz pachwiny, na mundialu w RPA zgruchotał kolano. Rok temu Mourinho mówił, że nie będzie tracił czasu na płakanie po Brazylijczyku, ale zapewniał, że wciąż w niego wierzy. Gdy po pół roku piłkarz wrócił na boisko, jego miejsce było już jednak zajęte przez fantastycznego Mesuta Özila.

Tego lata Kaká zrezygnował z Copa America, by w końcu przepracować cały okres przygotowawczy, co Mourinho uznał za kluczowe w odbudowaniu jego formy. - Każdego dnia czuję się coraz lepiej, nic mnie nie boli - mówił Kaká, ale w sparingach był tylko rezerwowym. Prasa plotkowała, że może zostać sprzedany.

Dziś fani Realu domagają się, by 29-letni piłkarz na stałe awansował do pierwszej jedenastki. Ajaksowi strzelił gola, miał asystę i został wybrany na bohatera meczu. - Dużo przeżył, ale nigdy nie przestaliśmy w niego wierzyć. Dlatego, gdy dziś widzimy na jego twarzy radość, czujemy satysfakcję - mówił asystent Mourinho Aitor Karanka.

Po meczu z Holendrami na szyję piłkarza rzucił się Pérez. Piłkarz opowiadał potem, że prezes zawsze w niego wierzył i nigdy nie chciał go sprzedać. - Dużo mu zawdzięczam. Marzę, by w Madrycie zdobywać trofea - mówił Kaká.

Od kilku dni kibice Realu zastanawiają się, czy Mourinho na stałe zmieści na boisku Brazylijczyka i Özila. Z Ajaksem Niemiec został przesunięty na skrzydło, a miejsce w jedenastce stracił Ángel Di Mar~a. - Miesiąc temu mówiono o nim "katastrofa", a teraz stał się najlepszy na świecie. Nie podoba mi się to. Kaká jest fantastycznym piłkarzem, ale musimy być ostrożni - komentuje Mourinho.Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
     
  • Złe informacje dla reprezentacji Polski. Nawet rozgromienie 9:0 Słowenii może nie pomóc Złe informacje dla reprezentacji Polski. Nawet rozgromienie 9:0 Słowenii może nie pomóc