Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Superpuchar Hiszpanii. Mourinho uniknie zawieszenia?

Piłkarze Realu i Barcelony pod koniec przyszłego tygodnia mogą spodziewać się kar za przepychankę w końcówce spotkania. Kary najprawdopodobniej uniknie Jose Mourinho, którego zachowanie nie zostało odnotowane w raporcie sędziego.
3 : 0
-
W doliczonym czasie gry, obrońca Realu Marcelo brutalnie sfaulował przy linii bocznej Cesca Fabregasa, za co otrzymał czerwoną kartkę. Po tym starciu doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami i sztabami obu zespołów. Czerwone kartki otrzymali siedzący już na ławce rezerwowych David Villa i Mesut Oezil. W tym zamieszaniu wziął udział również Jose Mourinho, wsadził palec w oko asystenta Guardioli Tito Vilanovy. Ten w odpowiedzi uderzył Portugalczyka w głowę.

Sędzia David Fernandez Borbalan tego incydentu nie zawarł w swoim meczowym raporcie co oznacza, że prawdopodobnie i Mourinho i Vilanova za swoje zachowanie unikną kar.

Na sucho udział w przepychance może ujść także wyrzuconym z boiska piłkarzom, bo Superpuchar uważany jest przez hiszpańską federację za odrębne rozgrywki i kary nie zostaną przeniesione na rozgrywki ligowe.

Piłkarze Barcelony ostro skrytykowali postawę Portugalczyka. Gerard Pique, obrońca katalońskiego klubu, powiedział, że " Mourinho niszczy hiszpański futbol."

Więcej o: