Bundesliga. Liga Total Cup dla Borussii

Borussia Dortmund pokonała Hamburger SV 2:0 w finale towarzyskiego turnieju Liga Total Cup w Moguncji. W składzie mistrzów Niemiec znalazło się dwóch Polaków - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Tysiące fanów nie mogą się mylić. Facebook.com/Sportpl ?

Piszczek grał od początku meczu i został zmieniony w drugiej połowie przez Kringe, a Lewandowski wszedł na drugie pół godziny (w Liga Total Cup gra się 2x30 minut) - zmienił Kagawę. Trzeci z Polaków, Jakub Błaszczykowski, z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela znalazł się poza kadrą meczową.

Pierwsze trofeum w tym sezonie zapewnili Borussii Santana i Zidan, którzy w ciągu dwóch minut (50. i 51.) dwukrotnie pokonali bramkarza HSV.

W meczu o trzecie miejsce Bayern Monachium pokonał FSV Mainz po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie było 2:2.

Składy:

BVB : Langerak - Piszczek (31. Kringe), Santana, Hummels (31. Hornschuh), Löwe - Kehl (31. Vrancic), Gündogan - Leitner (31. Perisic), Kagawa (31. Lewandowski), Le Tallec - Zidan

HSV : Mickel - Diekmeier, Mancienne, Westermann, Aogo - Kacar, Jarolim - Ben-Hatira, Töre (31. Jansen), Elia - Son