Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Piszczek wygrał ranking bocznych obrońców Kickera

Łukasz Piszczek zajął pierwsze miejsce w rankingu magazynu Kicker, który ocenił bocznych obrońców ligowych minionego sezonu Bundesligi. Polski piłkarz wyprzedził m.in. kapitana reprezentacji Niemiec Philippa Lahma czy swojego klubowego kolegę Marcela Schmelzera. Wyróżniony został także Sławomir Peszko.
To był rewelacyjny sezon Piszczka. Rok temu, po odejściu z Herthy Berlin. był w dołku. Dziś 26-letni piłkarz ma wszelkie powody do radości. Kto mógł spodziewać się tak imponującego rozwoju? Polski obrońca sezon rozpoczął jako rezerwowy, ale w drugiej części nie opuścił ani minuty - komplementują Polaka dziennikarze niemieckiego magazynu Kicker.

Czy Lahm zasłużył na pierwsze miejsce w rankingu? W redakcji Kickera odbyła się ostra dyskusja. O zwycięstwie Piszczka przesądziły świetne oceny jakie wystawialiśmy mu przez całą rundę wiosenną (średnia 2.94, gdzie 1 oznacza klasę światową, 6 to poziom poniżej krytyki - przyp. red). To właśnie dzięki tym notom wyprzedził gwiazdę Bayernu (średnia ocen 3.41). Jeszcze lepsze oceny niż Polak zbierał jego klubowy kolega Marcel Schmlezer (2.68), ale nie do końca spełniał swoje zadania w defensywie - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Polski pomocnik rozegrał w Bundeslidze 33 mecze, zaliczając w nich 7 asyst.

Ranking bocznych obrońców Kickera

Klasa światowa:

-

Klasa międzynarodowa:

-

Klasa ligowa:

1.Łukasz PiszczekBorussia Dormund
2.Philipp LahmBayern
3.Marcel SchmelzerBorussia Dortmund
4.Timothy ChandlerNuernberg
5.Christian FuchsMainz
6.Michal KadlecBayer
W polu widzenia:

Felix Bastians (Freiburg), Sascha Riether (Wolfsburg), Christian Schulz (Hannover), Atsuto Uchida (Schalke).

Dziennikarze Kickera dostrzegli także potencjał Sławomira Peszko, mimo, że ten przeniósł się do Bundesligi dopiero po rundzie zimowej. Reprezentant Polski przez kontuzję, która nie pozwoliła mu dokończyć sezonu rozegrał w zespole FC Koeln tylko 11 meczów. Bramki nie strzelił, ale zaliczył 5 asyst. Nie pozwoliło mu to trafić do głównego rankingu, na pocieszenie został umieszczony w kategorii "w polu widzenia".

Ranking bocznych pomocników:

Klasa światowa:

1.Arjen RobbenBayern
Klasa międzynarodowa:

2.Mario GoetzeBorussia Dormund
3.Franck RiberyBayern
Klasa ligowa:

4.Marco ReusBorussia M'Gladbach
5.Martin HarnikStuttgart
6.Kevin GrosskreutzBorussia Dormund
7.Gonzalo CastroBayer
8.Jefferson FarfanSchalke
W polu widzenia:

Sławomir Peszko (FC Koeln), Lars Stindl (Hannover).

Kagawa na celowniku Manchesteru United  »


Więcej o: