Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Udaremniono atak terrorystyczny przed meczem Borussia - Hannover

Niemiecka policja znalazła w pobliżu stadionu Borussii Dortmund materiały, które najprawdopodobniej można zakwalifikować jako wybuchowe. Odpowiedzialny za ich rozmieszczenie 25-latek został zatrzymany.
Policja niemiecka poinformowała, że 25-latek, który do tej pory nie widniał w policyjnych bazach danych, został aresztowany w Kolonii - 80 km od Dortmundu. Informacje o planowanym ataku policja otrzymała z anonimowego źródła. Jak się okazało, był nim sam podejrzany.

25-latek już w lutym skontaktował się z ambasadą Niemiec w Islamabadzie i poinformował, że może podać dane dotyczące grupy, która planuje dwa ataki na terenie Niemiec. Analiza lingwistyczna e-maila naprowadziła policję na trop sprawy sprzed roku, kiedy to anonimowy informator szantażował pewną instytucję. Dalsze śledztwo doprowadziło wreszcie do podejrzanego.

Podczas przesłuchania 25-latek przyznał się do umieszczenia trzech urządzeń wybuchowych i ujawnił ich lokalizacje. W jego mieszkaniu znaleziono trzy kolejne urządzenia, laptop z obciążającymi go danymi, chemikalia i dokumenty.

Borussia poinformowała, że urządzenia zostały znalezione na parkingu znajdującym się kilkaset metrów od stadionu. Według policji, próba zamachu nie ma nic wspólnego z islamskimi terrorystami.

Szczegółowe testy wyjaśnią, jak bardzo niebezpieczne były znalezione materiały, ale najprawdopodobniej nie spowodowałyby tragedii na wielką skalę. Motywy niedoszłego zamachowca nie są znane.

Borussia poinformowała, że nie zamierza odwoływać zaplanowanego na sobotę (godzina 15:30) meczu z Hannoverem 96, jednak podejmie nadzwyczajne środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa kibicom.

Przypomnijmy, że piłkarzami Borussii Dortmund, lidera Bundesligi, są Polacy: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Najpopularniejsze marcowe wideo »


Więcej o: