Bundesliga. Bayern gromi, hat-trick Robbena

Arjen Robben zaliczył hat-tricka w wygranym przez Bayern 6:0 meczu przeciwko Hamburgerowi SV.

Na początku tygodnia działacze dogadali się z trenerem Loisem van Gaalem, w kwestii zakończenia współpracy po finiszu tego sezonu. Po serii fatalnych wyników Bayern wreszcie udowodnił swoją klasę.

Holender Arjen Robben potrzebował zaledwie 15 minut, by strzelić trzy gole dla swojego zespołu. Skrzydłowy rozpoczął strzelanie w 40. minucie spotkania, kolejne dwa trafienia dołożył w 47. i 55. minucie gry. Po jednym golu dołożyli Muller i Ribery. Wynik ustaliło samobójcze trafienie Westermanna z 86. minuty.

Mimo tej wygranej i porażki Borussii Bayern wciąż nie ma szans na walkę o mistrzostwo Niemiec. Strata Bawarczyków do lidera wynosi bowiem aż 16 punktów.