Bundesliga. Trwa triumfalny pochód Mainz

Piłkarze z Moguncji nie przestają zaskakiwać sympatyków niemieckiej ligi piłkarskiej. Tym razem rewelacji Bundesligi nie była w stanie powstrzymać drużyna z Hoffenheim, która przegrała na boisku rywala aż 2:4. Kolejnej porażki doznali piłkarze Schalke, którzy polegli w Norymberdze.
Bramki:
Allagui (2.), Szalai (47.), Holtby (59.), Schurrle (74. - karny)
Kartki:
Zabavnik - żółta
Skład:
Wetklo - Zabavnik, Svensson, Noveski, Fuchs - Karhan, Polanski (56. Soto) - Allagui (56. Caligiuri), Holtby (87. Ivanschitz), Schurrle - Szalai
Hoffenheim
Bramki:
Ba (41.), Sigurdsson (64.)
Kartki:
Vorsah, Weis, Salihovic, Luiz Gustavo, Vukcevic - żółta, Simunic - czerwona
Skład:
Starke - Beck, Simunic, Vorsah, Eichner - Luiz Gustavo - Weis (60. Sigurdsson), Salihovic - Mlapa (68. Vukcevic), Ibisevic (68. Tagoe), Ba
Drużyna z Mainz, która w tym sezonie nie straciła jeszcze choćby punktu, szybko wyszła na prowadzenie dzięki bramce po kontrataku Samiego Allaguia już w czwartej minucie meczu. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Demby Ba, ale druga połowa należała już zdecydowanie do gospodarzy.

Gole zdobyli Adam Szalai oraz Andre Schuerrle z karnego, a bramkę samobójczą dołożył jeszcze Luiz Gustavo. Drugiego gola dla Hoffenheim, które mecz kończyło w dziesiątkę, strzelił jeszcze Gylfi Sigurdsson.

Dzięki temu zwycięstwu Mainz umocniło się na pozycji lidera Bundesligi z przewagą sześciu punktów nad drugą Borussią Dortmund, która w niedzielę gra w hicie kolejki z Bayernem Monachium. Seria siedmiu zwycięstw na początku sezonu, jaką zaliczyło tym meczem FSV, przydarzyła się wcześniej tylko monachijczykom i ekipie z Kaiserslautern, w całej historii ligi. Szansę na pobicie rekordu piłkarze z Moguncji będą mieli już za tydzień, gdy także u siebie zagrają z HSV Hamburg.

Kolejnego upokorzenia doznali z kolei fani Schalke, gdyż ich drużyna przegrała piąty mecz w sezonie. Tym razem ekipę wzmocnioną za 36 milionów euro pokonało 21: FC Nuernberg. Honorową bramkę dla gości zdobył Klaas-Jan Huntelaar.

Wszystkie wyniki 7. kolejki Bundesligi - znajdziesz na Sport.pl »