VfL Wolfsburg mistrzem Niemiec

Piłkarze VfL Wolfsburg zdobyli pierwsze w historii klubu mistrzostwo Niemiec. Swoją wysoką dyspozycję w całym sezonie potwierdzili w ostatniej kolejce, pokonując finalistę Pucharu UEFA - Werder Brema. Bramkę w meczu z Moenchengladbach strzelił Jakub Błaszczykowski, ale remis nie pozwolił Borussi Dortmund awansować do Ligi Europejskiej.

VfL Wolfsburg - Werder Brema 5:1 ?

Ponad 100-tysięczne miasto w Dolnej Saksonii świętuje pierwszą w historii mistrzowską paterę dla "Wilków". W wielką fetę dla kibiców zaangażował się zarówno klub jak i magistrat. Gospodarze swoją wyższość nad Werderem udowodnili już w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:1. Trafiali Misimović i Grafite, a trzecią bramkę samobójczym trafieniem zdobył Sebastian Proedl. 14 minut przed przerwą nadzieję gościom dał Diego, jednak druga część spotkania udowdniła, że Wolfsburg w pełni zasługuje na mistrzostwo. Drugie trafienie zaliczył Grafite, a wynik spotkania ustalił w 74 minucie Dzeko.

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 2:0 ?

Zarówno Bayern i VfB Stuttgart traciły przed ostatnią kolejką do lidera po dwa punkty, więc przy zwycięstwie Wolfsburga, obie drużyny walczyły o wicemistrzostwo i bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Bayern prowadził po pierwszej połowie 1:0, dzięki samobójczej bramce Khalida Boulahrouza. W drugiej części spotkania na 2:0 podwyższył Mark van Bommel, a cztery minuty później honorowe trafienie dla gości zaliczył Mario Gomez.

Arminia Bielefeld - Hannover 96 2:2 ?

Artur Wichniarek uratował dla Arminii Bielefeld remis w meczu z Hannoverem, ale i tak nie pozwoliło to jego drużynie pozostać w Bundeslidze. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania dzięki samobójczemu golowi Eggimanna. W drugiej połowie Hannover trafił do siatki rywali dwa razy - bramki strzelali Stajner i Pinto, a Polak wyrównał w 90 minucie spotkania. W barwach gości cały mecz zagrał Jacek Krzynówek.

Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 1:1 ?

Borussia Jakuba Błaszczykowskiego, która walczyła o udział w Lidze Europejskiej zremisowała na wyjeździe ze swoją imienniczką w Moenchengladbach. Gospodarzy wyprowadził na prowadzenie Dante w 49 minucie, a wyrównał trafieniem w 64 minucie Jakub Błaszczykowski. Jednak zwycięstwo odniósł Hamburger SV i to on zajął piąte miejsce, które premiuje grą w europejskich pucharach.

Bundesligę opuszczą Karlsruher SC oraz Arminia Bielefeld z Arturem Wichniarkiem. Energie Cottbus, którego zawodnikiem jest Mariusz Kukiełka, zagra w barażach.

Miliarder dał Hoffenheim dodatkowe 10 mln euro - czytaj tutaj ?