Legia Warszawa kontra Tomasz Zdebel 2:2

Legia Warszawa w ostatnim meczu kontrolnym tej zimy zmierzyła się z Bayerem Leverkusen. W warszawskim zespole nie wystąpili tylko piłkarze kontuzjowani. W składzie Bayeru zagrał Tomasz Zdebel. Do przerwy Legia przegrywała 0:2, ale dzięki dwóm bramkom Macieja Iwańskiego zremisowała z wyżej notowanym rywalem.

W składzie na mecz z Bayerem zabrakło Takesure Chinyamy, Piotra Gizy i Konstantina Machnowskiego, którzy narzekają na drobne urazy. Problem ze ścięgnem Achillesa ma też Krzysztof Ostrowski. Nie zagrał również testowany napastnik z Zimbabwe Evans Chikwaikwai. Niezłą połowę rozegrał natomiast jego rodak Method Mwanjali.

Niemcy już rozpoczęli rundę wiosenną, a Bayer w ostatniej kolejce pokonał 4:1 rewelacyjnego beniaminka Bundesligi Hoffenheim. W meczu z Legią wystąpił nowy nabytek Bayeru Tomasz Zdebel. Szansę debiutu dostali również dwaj inni nowi piłkarze niemieckiej drużyny. Znany ze swoich powyciąganych dresów węgierski bramkarz Gabor Kiraly do Leverkusen przeniósł się z angielskiego Burnley na piłkarską emeryturę. Cały mecz rozegrał wypożyczony z Bayernu Monachium młodzieżowy reprezentanta Niemiec Toniego Kroosa. 18-letniego ofensywnego pomocnika w 2007 r. uznano najlepszym piłkarzem mistrzostw świata U-17 w Korei Połudnowej. W 6 meczach zdobył 5 goli.

Legia straciła obie bramki w pierwszej połowie po błędach obrony. W 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Karim Haggui wepchnął piłkę głową do bramki Muchy. W 39. minucie bramkarz Legii znów był bezradny. Angelos Charisteas wykończył akcję Saschy Duma. Jego rajd lewą stroną nie został przez nikogo powstrzymany i znajdujący się na piątym metrze Grek musiał tylko dostawić nogę.

Po przerwie na boisko wybiegł zupełnie inny skład. Pozostał na nim tylko Pance Kumbev. Legia zagrała odważniej i częściej przeprowadzała akcje ofensywne, ale narażała się na kontry rywali. Doskonale w bramce warszawian spisywał się Wojciech Skaba. Oba gole dla Legii padły ze stałych fragmentów gry. W 84. minucie Maciej Iwański strzelił z rzutu wolnego nie do obrony i Gabor Kiraly musiał wyjmować piłkę z siatki. W ostatniej minucie meczu pomocnik Legii był faulowany w polu karnym i pewnie zamienił rzut karny na gola.

Dla Legii mecz z niemieckim zespołem był generalnym sprawdzian przed derbami Warszawy. 27 lutego Legia zagra w pierwszej kolejce rundy wiosennej z Polonią. Wcześniej, w ten piątek, w Pucharze Ekstraklasy legioniści zmierzą się z GKS-em Bełchatów, ale jak zwykle w tych rozgrywkach trener Jan Urban wystawi zapewne rezerwy.

Na zgrupowaniu w Niemczech warszawska drużyna 2:1 wygrała z Alemannią Aachen ? i takim samym stosunkiem bramek pokonała Rot Weiss Essen. ?

Legioniści trzy lata temu grali towarzysko z Bayerem. W czasie przygotowań do sezonu 2005/2006 pokonali Niemców na Łazienkowskiej 2:1 po golach Karwana i Saganowskiego.

Bayer Leverkusen - Legia Warszawa 2:2 (2:0) : Haggui (12.), Charisteas (40.) - Iwański (84., 90. karny)

Bayer: Kiraly - Haggui, Sarpei, Djakpa Ż (74. Teixeirra Ż), Sinkiewicz (74. Kromer) - Dum, Schwegler, Zdebel (46. Vidal), Kroos - Charisteas, Sukuta (46. Gresko)

Legia: Mucha (46. Skaba) - Kiełbowicz (46. Komorowski), Szala (46. Astiz), Kumbev Ż, Descarga (46. Rzeźniczak), Borysiuk (46. Jarzębowski), Rybus (46. Ekwueme), Mwanjali (46. Koziara), Roger (46. Iwański), Radović (46. Rocki), Paluchowski (46. Majkowski)

O sukcesach transferowych warszawskich drużyn - czytaj tutaj ?