Ernst pauzuje trzy mecze za faul na Błaszczykowskim

Fabian Ernst, który w ostatniej kolejce ostro sfaulował Jakuba Błaszczykowskiego został zdyskwalifikowany na trzy mecze. Pomocnik Schalke za faul na Polaku w 77. minucie dostał czerwona kartkę.

Kuszczak w Manchesterze do 2012  ?

W sobotnim meczu Bundesligi piłkarze Schalke nie nadążali za Błaszczykowskim i często uciekali się do fauli. Borussia Dortmund przegrywała już 0:3, ale klub Polaka zdołał odrobić straty. Przyczynił się do tego także Błaszczykowski, który atakował prawym i lewym skrzydłem. Za brutalne faule na Polaku z boiska wyleciało dwóch piłkarzy Schalke.

W 73. minucie Błaszczykowskiego nieprzepisowo zatrzymał Christian Pander, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i resztę meczu oglądał z szatni. Cztery minuty później dołączył do niego Fabian Ernst, który ostro zaatakował pomocnika reprezentacji Polski i od razu został ukarany czerwona kartką.

Grając w przewadze Borussia zdołała wyrównać na 3:3. Występ Polaka został bardzo dobrze oceniony przez magazyn Kicker. Błaszczykowski otrzymał notę 2,5 (w skali 0-6, gdzie 0 jest najlepszą notą).