Gole Wichniarka i Piszczka w Bundeslidze

Łukasz Piszczek z Herthy Berlin strzelił gola, który uratowała jego drużynie remis w spotkani przeciwko Hannoverowi. Podobnie swoją bramkę zdobył inny Polak na co dzień grający w Niemczech, Artur Wichniarek. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 47. minucie, doprowadzając do remisu 1:1. Ostatecznie mecz Arminii Bielefeld z Norynbergą zakończył się wynikiem 2:2.

Łukasz Piszczek strzelił w 67. minucie meczu swojego pierwszego gola w tym sezonie w niemieckiej Bundeslidze. Jednocześnie był to też gol, który zapewnił jego drużynie remis 2:2.

Artur Wichniarek i Łukasz Piszczek to kandydaci do gry w kadrze Leo Beenhakkera na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii. Wobec dużych problemów holenderskiego szkoleniowca z obsadzeniem ataku Polaków w trakcie mistrzostw, dobra postawa napastników w meczach 30. kolejki Bundesligi z pewnością musi cieszyć.

W piątek dobry występ uwieńczony strzeleniem gola zanotował także inny polski reprezentant, Jakub Błaszczykowski. Podobnie jak dla Piszczka, dla Błaszczykowskiego również był to pierwszy gol w sezonie. Wcześniej przez kilka tygodni leczył kontuzję uda.