Gole Smolarka i Wichniarka

Borussia Dortmund pokonała Schalke 2:0 a drugą z bramek zdobył Euzebiusz Smolarek. Gola dla Arminii zdobył również Arur Wichniarek

33. kolejka Bundesligi - wyniki, strzelcy bramek, składy

Smolarek przypieczętował wygraną Borussi z liderem tabeli Bundesligi sześć minut przed końcem meczu. Polski napastnik trafił w długi róg bramki Manuela Neuera. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Alexander Frei w 44. minucie. Dla Ebiego było to ósme trafienie w sezonie

Przegrana w Dortmundzie do minimum zmniejsza szanse Schalke na mistrzostwo Niemiec. Przed ostatnią kolejkę podopieczni Mirko Slomki mają dwa punkty straty do drużyny VfB Stuttgart, która wygrała na wyjeździe z Bochum 3:2. Za tydzień Stuttgart gra u siebie z Energie Cottbus, Schalke natomiast podejmuje Arminię Bielefeld.

Swojego dziesiątego gola w sezonie zdobył Artur Wichniarek. Arminia pokonała 3:1 Hannover 96, a Polak otworzył wynik meczu golem w 22. minucie.