Puchar Niemiec. Bayern awansował do ćwierćfinału. Męczarnie w cieniu zakończenia kariery Lahma

PAP
07.02.2017 22:59
A A A

MICHAELA REHLE/REUTERS

Broniący trofeum piłkarze Bayernu Monachium awansowali do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. We wtorek pokonali przed własną publicznością VfL Wolfsburg 1:0. Robert Lewandowski rozegrał cały mecz w barwach gospodarzy, a Jakub Błaszczykowski był rezerwowym gości.

07.02.2017, godzina 20:45

Bayern Monachium

• na żywo
Bawarczycy zdobyli zwycięską bramkę w 17. minucie, ale mieli wówczas trochę szczęścia. Po strzale Brazylijczyka Douglasa Costy piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców, co zmyliło Koena Casteelsa. Belgijski bramkarz nie miał żadnych szans.

Już w trakcie tego spotkania niektóre media, m.in. "Sport Bild" oraz telewizja Sky, poinformowały, że latem karierę piłkarską zakończy kapitan Bayernu Philipp Lahm. 33-letni mistrz świata z 2014 roku miał powiadomić klub o swojej decyzji, mimo że jego kontrakt obowiązuje do połowy przyszłego roku. Wtorkowe spotkanie było jego 501. w koszulce Bayernu.

Tego dnia swój mecz przegrała ekipa FC Koeln, w której barwach cały mecz rozegrał Paweł Olkowski. Zespół z Kolonii uległ na wyjeździe Hamburgerowi SV 0:2.

Do historycznego wydarzenia doszło w spotkaniu drugoligowej Arminii Bielefeld z występującym w roli gospodarza amatorskim klubem Astoria Walldorf (4. dywizja). Po 90 minutach był remis 1:1, więc konieczna była dogrywka. W 117. minucie gospodarze przeprowadzili czwartą zmianę, co jest w Niemczech dozwolone od niedawna.

Ostatecznie to Arminia wygrała po rzutach karnych 5-4 (po 120 minutach też było 1:1) i zakończyła udane występy amatorów z Walldorf, którzy we wcześniejszych rundach wyeliminowali występujący w ekstraklasie zespół SV Darmstadt 98 oraz drugoligowe VfL Bochum.

W czwartym wtorkowym meczu Borussia Moenchengladbach wygrała na wyjeździe z drugoligowym Greutherem Fuerth 2:0. Pozostałe spotkania tej rundy zostaną rozegrane w środę. W najciekawszym Borussia Dortmund Łukasza Piszczka podejmie Herthę Berlin.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się po zakończeniu wszystkich środowych meczów.

Ile wart jest Lewandowski? Oni zaktualizowali wartość piłkarzy w Bundeslidze. Jest najlepiej!