Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski wśród najgorszych transferów Bundesligi

Niemiecki portal Sport1.de ocenił wszystkich piłkarzy, którzy zmienili kluby w Bundeslidze. Jakub Błaszczykowski, który od tego sezonu gra dla Wolfsburga, dostał jedną z najniższych ocen z możliwych.
Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]


Pod koniec letniego okna transferowego Wolfsburg zapłacił Borussii Dortmund za Błaszczykowskiego 5 mln euro. Polak podpisał umowę do 2019 r. Zagrał w 12 z 16 meczów ligowych, nie strzelił ani jednego gola, nie miał też ani jednej asysty. Jego zespół zajmuje dopiero 13. miejsce w Bundeslidze i to z pewnością miało wpływ na ocenę transferu Polaka.

Błaszczykowski dostał od Sport1.de notę 5 w skali od 1-6, gdzie "1" jest oceną najwyższą, a "6" najniższą. W uzasadnieniu czytamy, że "do tej pory nie sprostał oczekiwaniom. Do tej pory nie miał udziału w żadnej bramce Wolfsburga, a jego postawa jest symbolem obecnego kryzysu drużyny".

Portal Sport1.de wziął pod lupę w sumie 51 transferów klubów Bundesligi. Niżej od Błaszczykowskiego oceniono Alena Halilovicia (HSV), który jako jedyny w całym zestawieniu dostał "szóstkę".

Najlepszym transferem wybrano przejście Sandro Wagnera do Hoffenheim. Portal określa transfer nawet mianem "królewskiego" i przypomina, że piłkarz strzelił dziewięć goli w 15 meczach.

Wybraliśmy najlepszych piłkarzy w ekstraklasie. Oni zachwycali!


Więcej o:
Komentarze (17)
Jakub Błaszczykowski wśród najgorszych transferów Bundesligi
Zaloguj się
 • sunim

  Oceniono 1 raz 1

  Runda Błaszczykowskiego była katastrofalna. Liga niemiecka już chyba nie dla niego. Czas pomyśleć o grze tam, gdzie tak dużo się nie biega, gdzie przeciwnicy słabsi i wolniejsi. Kuba się może zmobilizować na 1-2 mecze (ME były naprawdę udane), ale sezon ligowy to co innego. Naturalna kolej rzeczy.
  Chińczycy już raczej nie wezmą, chyba że do słabszej drużyny. W Europie może Cypr lub jakaś słabsza liga. Ale oczywistym i sensownym wyborem byłaby Polska, gdzie jeszcze kilka sezonów mógłby być prawdziwą gwiazdą. Legia by finansowo dała radę. Chciałoby się widzieć Kubę nie jako zapchajdziurę, ale szanowanego piłkarza, który może wiele nauczyć młodszych.

 • michal5550

  Oceniono 5 razy 1

  Jakim kozłem ofiarnym ? Zero goli, zero asyst. To samo mówi za siebie. To po prostu najsłabszy transfer. Kuba na emeryturę tam pojechał

 • louisciffer

  0

  Przykruchtowy kopaczyna nich założy habit.

 • kamcha84

  0

  Jeszcze się chłopak ogarnie... ja tam w niego wierzę... zresztą jak gra na obronie to jak ma strzelać te bramki?!

 • kumatyogier

  Oceniono 2 razy 0

  niech wraca do Wisly Krakow!

 • mishige.kazuma

  Oceniono 2 razy 0

  Kuba, dla i tak jesteś Bohaterem. Poza boiskiem. Robisz tyle DOBRYCH rzeczy, że mam w d..., jak ktoś Cię podsumuje na boisku. Ważne jest to, co robisz poza nim. Dzięki Ci za to!

 • starszy-65

  0

  Bardzo lubię oglądać Błaszczykowskiego na boisku ale o jego transferze nie decyduje jakieś tzw "to" ale aktualnie słaba gra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX