Bundesliga. Aubameyang po golu z Bayernem: Piszczek i Goetze wypracowali tę bramkę

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 1-0 w klasyku Bundesligi, a strzelec zwycięskiego gola Pierre-Emerick Aubameyang podziękował po meczu Łukaszowi Piszczkowi oraz Mario Goetzemu.
0
Bramki: Aubameyang (11.) Kartki: Bartra, Goetze, Ramos - żółta Skład: Buerki - Ginter, Papastathopoulos, Bartra - Weigl - Piszczek, Goetze (77. Castro), Schuerrle (68. Durm), Schmelzer (88. Pulisić) - Ramos, Aubameyang
Kartki: Ribery, Sanches - żółta Skład: Neuer - Lahm (68. Rafinha), Boateng, Hummels, Alaba - Alcantara, Alonso (74. Sanches), Kimmich (58. Costa) - Mueller, Lewandowski, Ribery
- Z bramką wiązały się ogromne emocje dla wszystkich zgromadzonych na stadionie, nie tylko dla mnie. "Piszczu" i Mario wypracowali tego gola. Świetnie, że wygraliśmy - powiedział Gabończyk. Jedyna bramka padła w 11. minucie. Piszczek zaliczył asystę drugiego stopnia - podał do Goetzego, który bezpośrednio asystował przy golu.

Aubameyang wytłumaczył również o co chodziło z jego nietypową cieszynką. - Pompki? Zadedykowałem je przyjacielowi, który był na trybunach. Wiedział, że to zrobię. Przy świetnej okazji w drugiej połowie [zmarnował sam na sam z Manuelem Neuerem] powinienem przełożyć sobie piłkę na prawą nogę. Na szczęście wygraliśmy.