Werder Brema
0
0
0
Bramki: Alonso (9.), Lewandowski (13., 46., 76 - karny), Lahm (66.), Ribery (73.) Skład: Neuer - Lahm (74. Rafinha), Martinez, Hummels, Alaba (78. Bernat) - Thiago, Alonso (64. Kimmich), Vidal - Mueller, Lewandowski, Ribery
Kartki: Sternberg - żółta Skład: Wiedwald - Gebre Selassie, Sane, Diagne, Caldirola - Fritz, Bauer - Yatabare, Grillitsch (74. Eggestein), Bartels (88. Thy) - Johannsson (64. Sternberg)
Bayern Monachium na inaugurację Bundesligi rozbił Werder Brema 6:0. Trzy gole strzelił Robert Lewandowski.
Nowy trener Bayernu Carlo Ancelotti nie mógł wyobrazić sobie lepszego startu Bundesligi. Jego zespół zdominował zespół z Bremy, który w całym meczu oddał cztery strzały. Bayern uderzał na bramkę 27 razy.

Sam Lewandowski oddał 12 strzałów i połowa z jego prób była celna. Do bramki wbijał futbolówkę w 13., 46. i 77. minucie. Najpierw wykorzystał znakomite długie podanie od Francka Ribery'ego i pokonał bramkarza uderzeniem z ostrego kąta pod porzeczkę. Później wykończył akcję Thomasa Muellera kapitalnym uderzeniem z powietrza podeszwą. A na koniec wykorzystał "jedenastkę" po faulu w polu karnym na Riberym. Bramek kapitan reprezentacji Polski mógł strzelić nawet więcej. W 30. minucie nie trafił do pustej bramki (źle dobijał strzał Muellera, piłka odbiła się od słupka, bramkarz leżał, a Lewandowski uderzył w trybuny), w innej sytuacji Polak trafił w poprzeczkę.

Pozostałe gole dla mistrzów Niemiec strzelali Xabi Alonso (piękne uderzenie z dystansu, z powietrza), Philipp Lahm i Ribery. Jednym z największych bohaterów meczu był też Mueller, który w sumie asystował przy trzech golach.