Bundesliga. Lewandowski skorzysta na nowej taktyce Ancelottiego?

- U Guardioli także grałem z przodu, ale koncepcja Ancelottiego się trochę różni - mówi niemieckiemu "Bildowi" przed startem sezonu Robert Lewandowski.

W systemie proponowanym przez Carlo Ancelottiego Lewandowski będzie "bardziej klasycznym napastnikiem" - pisze "Bild". Włoski trener preferuje system 4-3-3, zamiast 4-1-4-1, w którym ustawiał zespół Guardiola. Już podczas dwóch pierwszych meczów przed startem Bundesligi (Bayern pokonał 2:0 Borussię Dortmund w meczu o Superpuchar i 5:0 Carl Zeiss Jena w Pucharze Niemiec) widać było, że Polak będzie miał na boisku mniej zadań defensywnych, a mistrzowie Niemiec nie będą grać aż tak intensywnie w pressingu.

Ancelotti nie jest zwolennikiem ciągłego posiadania piłki i przebywania na połowie przeciwnika. Włoch chce, żeby zespół wciąż umiał dominować, ale w spotkaniach z mocniejszymi rywalami ma być bardziej uniwersalny i nie skupiać się tylko na "tiki-tace". - Teraz częściej czekamy na rywali na naszej połowie, nie musimy ciągle naciskać - mówi Lewandowski. Dziennikarze "Bilda" twierdzą, że pomysły Włocha przyniosą Polakowi więcej okazji strzeleckich niż w poprzednim sezonie.

Wcześniej niemieckie media informowały, że Ancelotti chce, by Lewandowski był najważniejszym punktem w ofensywie Bayernu. Polak wciąż rozmawia z bawarskim klubem o przedłużeniu kontraktu do 2021 roku. W takim wypadku Polak miałby zostać najlepiej zarabiającym piłkarzem mistrzów Niemiec, mówi się o kwocie 15 mln euro za sezon.

Lewandowski w meczu z Borussią gola nie strzelił, a za to w piątkowym spotkaniu z Carl Zeiss Jena (czwarty poziom rozgrywkowy w Niemczech) ustrzelił hat-tricka już w pierwszej połowie. Bayern rozpocznie sezon w Bundeslidze od wyjazdowego meczu z Werderem Brema (piątek 20.30).