Bundesliga. Sobiech z golem, Hannover z wygraną

Artur Sobiech zdobył bramkę w wygranym przez Hannover 96 meczu z walczącą o Ligę Mistrzów Borussią Moenchengladbach. To piąty gol Polaka w tym sezonie.
Hannover 96
Bramki: Anton (49.), Sobiech (60.) Kartki: Sane, Schmiedebach - żółte Skład: Zieler - Sakai, Milosević, Sane, Albornoz - Sarenren-Bazee (77. Sulejmani), Anton (87. Hoffmann, Kiyotake, Schmiedebach, Karaman - Sobiech (83. Szalai)
Bramki: - Kartki: - Skład: Sommer - Elvedi (83. Hahn), Christensen, Stranzl - Johnson, Dahoud (54. Traore), Stindl, Nordtveit, Wendt - Hazard (54. Herrmann), Raffael
Prowadzenie Hannoverowi dał w 48. minucie Anton, a Artur Sobiech do bramki trafił w 60. minucie. Polak wykazał się refleksem i przytomnością. Po strzale Karamana piłka odbiła się od słupka, spadła pod nogi Sobeicha, a ten huknął i pewnie pokonał Sommera. Polak zagrał w meczu 83. minuty.

To drugi mecz z rzędu, w którym Sobiech strzela gola. Przed tygodniem zdobył bramkę w meczu z Herthą Berlin (2:2). W sumie w tym sezonie do siatki trafiał pięciokrotnie, czym wyrównał swój najlepszy wynik w karierze w Bundeslidze (tyle samo strzelił w sezonie 2012-2013).

Hannover niespodziewanie pokonał walczącą o Ligę Mistrzów Borussię Moenchengladbach, ale pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli Bundesligi. Sobiech i koledzy tracą aż siedem punktów do 16. miejsca, dającego prawo udziału w barażach o utrzymanie, a Werder ma jeden mecz rozegrany mniej. Szanse Hannoveru na pozostanie w Bundeslidze są już tylko iluzoryczne, na dodatek na zakończenie sezonu - 14 maja - zagrają na wyjeździe z Bayernem.

Cudowna bramka Liverpoolu? Pewnie, ale to, co robił Arsenal, Ajax...Mistrzostwo!