Bundesliga. Robert Lewandowski bohaterem spotkania! Bayern Monachium wygrał z Hamburgiem

W spotkaniu 18. kolejki ligi niemieckiej Bayern Monachium wygrał z Hamburgiem 2:1. Obie bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Po przerwie zimowej wróciły rozgrywki Bundesligi. Bayern Monachium bez większych kłopotów pokonał na wyjeździe Hamburg 2:1. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski.

Pierwszy gol dla Bawarczyków padł w 37. minucie spotkania. Thomas Muller został nieprzepisowo zatrzymany przez golkipera rywali, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Kapitan reprezentacji Polski pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gospodarze nieoczekiwanie zdołali wyrównać. Manuela Nuera pokonał jego klubowy kolega Xabi Alonso. Hiszpan skierował futbolówkę do własnej bramki. Radość Hamburgera trwała zaledwie osiem minut.

W 64. minucie spotkania Muller uderzył na bramkę, a Lewandowski stracił piłkę w przeciwnym kierunku, tym samym myląc kompletnie bezradnego Adlera. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

Druga bramka Lewandowskiego była dla niego szczególna, ponieważ było to pięćdziesiąte trafienie w barwach Bawarczyków.

Bayern wciąż jest liderem tabeli i ma aż 11 punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund. BVB ma jednak mecz mniej.

Lewandowski z gwiazdami tenisa. Namawiano go na transfer do Realu Madryt? [ZDJĘCIA]

Czy Bayern Monachium obroni mistrzostwo kraju?